fbpx

Ako prežívajú nezávislé médiá?

4. októbra 2016
— Berliner DKP

Na Slovensku funguje niekoľko nezávislých médií. Môžu si naozaj dať prívlastok nezávislé? Ako predávajú obsah, z ktorého profitujú a aký majú vzťah k reklame? Podriaďujú sa vkusu svojich čitateľov a chcú si ľudia platiť za obsah?

Redakcia študentského webového portálu gaudeo.sk bude diskutovať na tému financovania nezávislých médií, monetizácie a obsahovej slobody. Hosťami diskusie budú V. Pizano, E. Kordom, F. Múčkom a R. Augustínom .

Veronika Pizano (mono.sk, .týždeň) – vyštudovala marketingovú komunikáciu na FMK, písala články pre .týždeň, bloguje v Denníku N a na stránke antimama.sk. Pre MONO pripravuje podcasty a výber zaujímavých článkov.

Eugen Korda (.týždeň) – je novinár a reportér, viedol investigatívnu reláciu Reportéri, šéfoval videospravodajstvu denníka Sme a v súčasnosti je videoreportérom časopisu .týždeň.

František Múčka (postoj.sk) – vyštudoval filológu a žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa, pracoval v týždenníku Trend, v denníku Sme, momentálne šéfuje konzervatívnemu denníku postoj.sk

Radoslav Augustín (Denník N) – študoval žurnalistiku na Univerzite Komenského, založil portál medialne.sk, venoval sa marketingu a internetovým projektom v Trende a v Sme, v súčasnosti pracuje v Denníku N.

Kapacita sály je obmedzená, svoje miesto si môžete rezervovať na eventbrite.com.