fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

Predpredaj na MaxiTicket.sk.

Producent, remixér a milovník analógových mašiniek Analogrunner vydáva v marci 2019 vinylovú platňu s názvom Kolorika EP vo vydavateľstve Deadred records. EP obsahuje štyri autorské skladby a tri remixy. Pri tejto príležitosti sa rozhodol usporiadať tour, na ktorú pozval jeho dvornú vokalistku Possimiste – estónsku vílu žijúcu v Reykjavíku.

Tá aktuálne vydala nový singel Cards a uplynulú jeseň absolvovala koncertnú šnúru v Indonézií a New Yorku. Na rok 2020 pripravuje vydanie debutového albumu Youniverse, na ktorom spolupracuje s umelcami z celého sveta. Koncerty oboch umelcov budú prepojené a navzájom sa budú dopĺňať v rôznorodej zvukovej skladačke.

Vizuálne im bude sekundovať Kriss Sagan, slovenská výtvarníčka a animátorka aktuálne pôsobiaca v Budapešti na študijnom pobyte v MOME. Jej nenaratívny film Poetika Anima, mal svetovú premiéru na prestížnom medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave. Krátky experimentálny film Chaos/Order bol zaradený do súťaže Iné vízie počas PAF Olomouc a ako velkoplošná projekcia predstavená na festivale Pukkelpop 2017 v Belgicku.

V Trnave turné podporí producent Foolk, vlastným menom Dušan Vančo. Je dieťaťom remixovej kultúry. Hudba, ktorú tvorí, je postavená na samplovaní a eklektickom spájaní rytmov a melódií v rôznom tempe a nálade. Inteligentná tanečná elektronika, niekedy melancholický pop či futuristický hip-hop, no hranice medzi týmito žánrami u neho neexistujú. Nečakajte klasický dídžejský set, ale intenzívnu sonickú zmes samplov vrstvených naživo prostredníctvom blikajúcich gombíkov nástroja Monome.

analogrunner.bandcamp.com
possimiste.com
sagankriss.com
foolk.net

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019.

Mediálni partneri: Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavské rádio.