fbpx

AudioAcademy

24. septembra 2016
— Berliner DKP

Úvodný workshop novej vzdelávacej série pod názvom AudioAcademy, ktorá je určená všetkým, ktorí pracujú s hudbou a so zvukom. Každý jednodňový workshop bude pozostávať s troch samostatných lekcií, ktoré sa na seba tematicky nadväzujú.

Workshopy povedie Miroslav Laho, absolvent Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v odbore Rádioelektronika so zameraním na Audio – spracovanie zvuku a efekty, domáci producent, štúdiový a zvukový technik na živých vystúpeniach s niekoľko ročnou praxou zo SR, ale aj zo susedných štátov (Česko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko, Taliansko). Ako hlavný zvukár spolupracuje dlhodobo s kapelami NVMERI, The Ills, King Shaolin a Celeste Buckingham, člen americkej The Mix Academy a The Pro Audio Files.

Kapacita workshopu je 25 ľudí, v prípade záujmu je potrebné zaregistrovať sa zaslaním e-mailu na adresu workshop(zavináč)malyberlin.sk

Prvý zo série workshopov nadväzuje na predošlé zvukové workshopy, ktoré sa konali v Berlineri. V úvode bude reč o minimálnom a optimálnom setupe pri nahrávaní, mixovaní, či produkovaní hudby – a to aj čo sa týka softvéru aj hardvéru.

Nasledovať bude lekcia o mixovaní zvuku, zvukovej a hudobnej produkcii, masteringu. Orientovaná bude pre tých spevákov, muzikantov a producentov, ktorí tvoria hudbu doma, v skúšobni alebo v škole. Témou bude nielen to, ako na to, ale hlavne princípy a filozofia práce.

Povieme si niečo o prístupoch, trikoch a technikách pri rôznych žánroch, ktoré budú predvádzané v Ableton Live 9, hoci tieto princípy je možné samozrejme používať v ktoromkoľvek inom programe. Prejdeme ostatné vhodné a potrebné DAW (digital audio Workstation) programy, ich základnú stavbu a routing audia.

Podujatie je organizované s finančnou podporou: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava.
Mediálni partneri: Mesto Trnava, Trnava-live.sk a TrnavskýHlas.sk.