fbpx

Divadlo Dogma: Komunál

10. mája 2018
— Hlavná sála

Inscenácia komunál je sled mikropríbehov ľudí, ktorí sa rozhodli vstúpiť na javisko verejného života. Konanie postáv vyzerá navonok otvorené a úprimné, no postupne sa demaskuje ako manipulatívna hra s emóciami a očakávaniami publika.

Inscenované modely správania sa stávajú základom pre vytvorenie hereckého prístupu k inscenácii, v ktorej sa prelína prirodzené s hraným, submisívne s dominantným. Príbeh je banálny a dôraz je kladený na diváka, ktorý je priamou súčasťou teatrálnej hry na vieru, sebaobetovanie a kolektívne šťastie.

scenár / Juraj Benko, Kamil Bystrický
účinkujú / Ivan Kubica, Tomáš Plánka
hudba / Martin Fačkovec, Richard Lalík
réžia / Kamil Bystrický
Predstavenie vzniklo s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR

predpredaj / na stránke Maxiticket.sk.

Divadlo Dogma / vzniklo pod názvom „Divadlo Kolomaž“ ako neformálna skupina v roku 1995 v Trenčíne. Zameriavalo sa vo svojej histórii predovšetkým na tvorbu autorských a nonverbálnych inscenácií. V súčasnosti pokračuje pod názvom Dogma Divadlo.

Zmena názvu, ako aj tematického a umeleckého smerovania divadla pramenila v roku 2016 z viacerých faktorov. Dogmy v súčasnosti absentujú. Vo svete mnohovrstvenných právd a interpretácií je existencia dogmy nevyhnutným protikladom a reakciou. Dogma divadlo je otvorenou nezávislou kreatívnou platformou a pracuje od projektu k projektu s novými spolupracovníkmi.

Domovskou scénou Dogma Divadla Prvá komorná divadelná scéna v Klube Lúč v Trenčíne. Divadlo hosťovalo na zahraničných divadelných festivaloch v Česku, Nemecku, Rakúsku, Bulharsku, Belgicku, Čiernej Hore, Kosove, Bosne a Herzegovine.

Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.