fbpx

Divadlo Kontra: Macbeth

19. októbra 2016
— Berliner DKP

Hypnotizujúce predstavenie. Mackbeth ako ste ho ešte nevideli, ocenený Cenou mesta
Wroclav z festivalu Wrostja

preklad / Zora Jesenská
adaptácia, scéna a réžia / Klaudyna Rozhin
hrá / Peter Čižmár

Podujatie je organizované s finančnou podporou Fontu na podporu umenia a Mesta Trnava.

Všetci poznáme Macbetha, známu Shakespearovskú drámu, štúdiu zločinu a túžby po moci. Je príbehom chrabrého rytiera a skutočného vlastenca, oddaného svojmu kráľovi, ktorý sa pod vplyvom lákavých vízií postupu v spoločenskom rebríčku, ktoré mu vnucuje manželka, rozhodne zavraždiť svojho vládcu, Duncana. V súlade s veštbami čarodejníc prevezme po ňom trón.

Od toho momentu žije Macbeth v neustálom strachu. Z nekalých úmyslov podozrieva dokonca aj svojho najbližšieho priateľa Banqua. To vyústi do ďalšej vraždy. Ruleta zločinu sa roztáča, mŕtvi sa kopia…

V tomto predstavení niet Duncana, Banqua, Macduffa, dokonca ani Lady Macbeth. Je len hlavný hrdina. Človek, ktorý trpí, lebo sa stotožňuje s vlastnými myšlienkami. Je skutočne vrahom? Alebo udalosti, ktoré rozohráva, sú len projekciami jeho mysle? Prebudí sa Macbeth do stavu vedomia? Vyslobodí sa z nadvlády mysle a nájde svoju istotu tu a teraz?

Inšpiráciou adaptácie bolo dielo Eckarta Tolleho, najmä jeho kniha Sila prítomného okamihu.

Rezervácie / Kapacita sály je len 50 miest, odporúčame si preto rezervovať miesta vopred. Stačí nám napísať e-mail na adresu rezervacie(zavináč)malyberlin.sk. Následne vám zašleme potvrdenie o rezervácii. Ak by sme vám však neodpovedali ani do dvoch dní, je možné, že váš e-mail nebol doručený, odporúčame preto napísať znova.