fbpx

Divadlo na hojdačke: Janko Polienko

16. septembra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— 2 € dospelí aj deti

Pozývame rodičov a deti stráviť s nami príjemnú nedeľu pri bábkovom spracovaní klasickej slovenskej ľudovej rozprávky v podaní Divadla na hojdačke. Predstavenie trvá približne 45 minút a je určené deťom od 3 do 8 rokov.

Janko Polienko je slovenská ľudová rozprávka zachytená v diele Samuela Czembela zo začiatku 20.storočia a tiež prvá inscenácia Divadla na hojdačke.

Janko Polienko je nezbedný chlapec, ktorý vo svojej detskej čistote uverí drakovi, ktorý ho chce zjesť… Tak ako v mnohých klasických rozprávkach, aj v tejto je dominantná téma neposlušnosti rodičov. V podaní Divadla na hojdačke je predstavenie hrané s maňuškami, plné farieb, smiechu a pesničiek. Nechýba ani interaktivita, napätie, či boj dobra so zlom. Našťastie, ako to v rozprávkach býva, dobro nakoniec víťazí.

scenár, réžia: Michal Legíň
scénografia: Ján Šúlek
hudba: Lukáš Cintula
výroba bábok: Katarína Hajduková, Ján Šúlek
hrajú: Barbora Marcinová, Alexandra Nečesaná / Alena Vojteková, Michal Legíň

Divadlo na hojdačke vzniklo v júli 2009 ako platforma, ktorá združuje profesionálnych umelcov a zameriava sa prevažne na tvorbu pre deti a mládež. Keďže nemá vlastné priestory, hráva takmer po celom území SR s občasnými výjazdmi do Čiech, Rakúska, Maďarska a Poľska. O roku 2014 má druhý samostatne fungujúci zájazdový súbor v Bratislave, ktorý funguje paralelne so žilinskou centrálou.

Prosíme rodičov, aby rešpektovali odporúčanie vekovej vhodnosti a tým aj ostatných divákov predstavenia. Pre deti mladšie ako 3 roky môžu byť predstavenia príliš dlhé a tým aj náročné na pozornosť a porozumenie.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnava, Trnavské Rádio.