fbpx

Divadlo Yarmat: Smrteľníci

7. júna 2018
— Hlavná sála

Veľkohubá scénická miniatúra o ľuďoch, ktorých možnosti visia prekliato nízko. Postavy Smrteľníkov sa objavujú a zase miznú v jednotlivých obrazoch a vykazujú charakterové črty, ktoré sú (zdá sa) pre ne typické. Je generačnou výpoveďou staršej generácie Slovákov a zrkadlom spoločnosti.

Prvá vlastná činoherná inscenácia Divadla Yarmat vznikla metódou kolektívnej improvizácie pod dohľadom režiséra Dušana Vicena. Ten prišiel s témou, ktorá vychádzala aj z veku a životných skúseností hercov. Spolu ich pretavili do scén s názvami ako Desatoro uchádzača (na úrade práce), 30 rokov praxe, Čierny Peter, Urna zakladateľka, Muž z čínskej fabriky či Utrpenie nádejného živnostníka. Režisér Vicen s účinkujúcimi pracoval niekoľko rokov aj v trnavskom divadle Disk a s Danielou Gudabovou a Vítom Bednárikom aj v bratislavskom divadle SkRAT. Spoločnou

Divadlo Yarmat / divadelný súbor, ktorý sídli v neďalekých Dolných Orešanoch. Sídli v súkromnom dome Víta Bednárika, ktorý v inscenácii Smrteľníci vystupuje. Vít Bednárik je bratom známeho zosnulého režiséra Jozefa Bednárika a s manželkou Dagmar poskytujú priestor rôznym divadelným formám a projektom. K vlastnej inscenácii sa však dostali až po troch rokoch fungovania Yarmatu. Scéna vznikla v klenbovej pivnici domu v známej vinohradníckej ob¬ci.

autor / Dušan Vicen a kolektív
účinkujúci / Vít Bednárik, Daniela Gudabová, Ivan Kazimír, Zlata Kazimírová
hlasy / Jana Oľhová, Dušan Szabó
návrh scény, kostýmy, réžia / Dušan Vicen
foto / Vojtěch Brtnický
grafika / Ivan Kazimír
produkcia / Dagmar Bednáriková

Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, zo súkromných zdrojov ŽELOS, s.r.o., Edit Print, s.r.o. a Vít Bednárik.

rezervácie / Ak chcete mať istotu, že sa vám ujde miesto, napíšte nám e-mail na adresu rezervacie(zavináč)malyberlin.sk. Následne vám zašleme potvrdenie o rezervácii. Rezervované vstupenky je potrebné vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom predstavenia. Ak by sme vám neodpovedali ani do dvoch dní, je možné, že váš e-mail nebol doručený, odporúčame preto napísať znova. Rezervácie prijímame do 12:00 v deň predstavenia.

Mediálni partneri Malého Berlína: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.