fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

Oskarové kraťasy sú späť! Ako každý rok, i tento vám iShorts prinášajú všetky animované i hrané krátke filmy, ktoré sa budú uchádzať o sošku Oskara. Príďte si tipnúť, kto bude budúci Spielberg alebo Scorsese!
www.iShorts.eu

vstupné /
* hrané aj animované / 4,5 eur
* len hrané / 3 eurá
* len animované / 3 eurá

Dĺžka projekcie je 80 minút. Filmy sa premietajú v originálnom znení s českými aj anglickými titulkami.

Mediálni partneri: CinemaView.sk, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.

For English, please, scroll down.

Program

https://www.youtube.com/watch?v=vA3Pqne28PE

Dear Basketball (USA)

réžia: Glen Keane
2017 | 5 min
Basketbalová legenda Kobe Bryant sa spojil s vizionárskym animátorom Glenom Keaneom a legendárnym skladateľom Johnom Williamsom na práci na animovanom krátkom filme, ktorý skúma, čo znamená dosiahnuť svoj sen a potom ho nechať za sebou. V predvečer svojho odchodu z basketbalu opisuje svoju lásku k hre, ktorá začala, keď bol malým dieťaťom. Od jeho mladých snov o sláve až po 20-ročnú kariéru dal Bryant basketbalu všetko, čo mal.

Garden Party (FR)

réžia: Florian Babikian, Vincent Bayoux, Victor Caire, Théophile Dufresne, Gabriel Grapperon a Lucas Navarro |
2017 | 7 min
Luxusná vila a jej pozemky sa stali domovom ľúbivých, hladných a nešikovných žiab a ropúch. Zatiaľ čo si pochutnávajú na pôžitok, ktoré vila ponúka (vrátane kaviáru a makarónov), obojživelníci odhalia aj to, kam sa podeli jej ľudskí majitelia.

Lou (USA)

réžia: Dave Mullins | Producent: Dana Murray |
2017 | 7 min
Lou je neviditeľný strážca škatule so stratenými a nájdenými predmetmi na základnej škole. Pokúsi sa naučiť mladého výtržníka J.J.-a, že dávať je vždy lepšie, ako kradnúť ostatným deťom.

Negative Space (FR)

réžia: Max Porter a Ru Kuwahata | Producenti: IKKI Films, Manuel Cam Studio, IKKI Inc. |
2017 | 6 min
Nostalgický pohľad na otca a jeho komplikovaný vzťah so synom. Hoci Samov otec takmer nikdy nie je doma, pretože často cestuje na služobné cesty, dokáže s ním byť v kontakte tak, že ho naučí, ako si zabaliť kufor.

Revolting Rhymes (UK)

réžia: Jakob Schuh a Jan Lachauer
2016 | 29 min
V Revolting Rhymes sa prelína Dahlovo prerozprávanie klasických rozprávok s hravými zvratmi a prekvapujúcimi koncami. Vlk z Červenej čiapočkyodhaľuje pravdivý a pokrútený príbeh svojich dobrodružstiev a príbehov ostatných postáv vo svojom svete vrátane Snehulienky, Popolušky a Jack, ktorý sa štveral na fazuľovú stopku.

The Oscar nominated short films
animation
The Oscar shorts are back! Like every year, iShorts brings you all animated and live action short films nominated for the Oscar award. Come check it out and see a potential new Spielberg or Scorsese!

entry /
* live action and animated / 4,5 euro
* live action / 3 euro
* animated / 3 euro

Total length of the screening is 80 minutes. The films will be shown in their original language with english and czech subtitles.