fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

Oskarové kraťasy sú späť! Ako každý rok, i tento vám iShorts prinášajú všetky animované i hrané krátke filmy, ktoré sa budú uchádzať o sošku Oskara. Príďte si tipnúť, kto bude budúci Spielberg alebo Scorsese!
www.iShorts.eu

vstupné /
* hrané aj animované / 4,5 eur
* len hrané / 3 eurá
* len animované / 3 eurá

Dĺžka projekcie je 96 minút. Filmy sa premietajú v originálnom znení s českými aj anglickými titulkami.

Mediálni partneri: CinemaView.sk, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.

For English, please, scroll down.

Program

DeKalb Elementary (USA)

réžia: Reed Van Dyk
hrajú: Shinelle Azoroh, John Brockus, Michael Brown
2017 | 20 min

Steven, mentálne nestabilný dvadsiatnik, vsstúpi do základnej školy s poloautomatickou puškou. Potom, čo nariadil školskej recepčnej, Cassandre, aby budovu evakuovali, drží ju ako rukojemníčku a dáva pokyn, aby zavolala na linku 911. S Cassandrou ako jeho sprostredkovateľom sa Steven snaží navigovať problém, ktorý sám spôsobil.

My Nephew Emmett (USA)

réžia: Kevin Wilson, JR.
hrajú: Dorian Davis, Jasmine Guy, Emily Hooper
2017 | 20 min

V roku 1955 dvaja bieli muži vniknú do domu Mosa Wrighta, afroamerického kazateľa v štáte Mississippi, aby uniesli jeho 14-ročného synovca Emmetta Tilla, ktorý prišiel na návštevu z Chicaga. Emmett bol obvinený z toho, že zapískal na bielu ženu a Mose vie, že jeho osud bude zapečatený, ak sa mužom podarí odviesť ho.

The Eleven O’Clock (AU)

réžia: Derin Seale
hrajú: Josh Lawson, Damon Herriman, Eliza Logan
2016 | 13 min

Psychiater sa pokúša pomôcť svojmu poblúznenému pacientovi, ale jeho úsilie komplikuje to, že pacient sa domnieva, že je on sám doktorom. Obaja sa snažia analyzovať toho druhého, a tak sa sedenie vymkne spod kontroly.

The Silent Child (UK)

réžia: Chris Overton
hrajú: Rachel Shenton, Rachel Fielding, Maisie Sly
2017 | 20 min

Libby je celkom hluché najmladšie dieťa v rodine počujúcich. Nedokáže komunikovať, no čaká ju nástup do školy, takže jej pridelia sociálnu pracovníčku, ktorá ju začne učiť posunkovú reč. Libbyni rodičia sa však nechcú do učenia zapojiť, a tak predstavujú potenciálne veľkú prekážku v Libbynom vzdelaní.

All of Us (DE/KE)

réžia: Katja Benrath
hrajú: Barkhad Abdirahman, Faysal Ahmed, Mahad Ahmed
2017 | 23 min

Jua je kresťanka, ktorá žije v Keni. Nastúpi na autobus, ktorým sa chce odviesť na návštevu príbuzného, no cíti sa nesvoj obklopený moslimskými cestujúcimi. Autobus zastaví teroristická skupina Al-Shabaab a jej členovia požadujú, aby moslimovia identifikovali kresťanských spolucestujúcich. Už takmer desať rokov Keňu sužujú teroristické útoky a atmosféra úzkosti a nedôvery medzi moslimami a kresťanmi rastie. V decembri 2015 moslimskí cestujúci autobusu ukázali, že solidarita môže zvíťaziť.

The Oscar nominated short films
live action
The Oscar shorts are back! Like every year, iShorts brings you all animated and live action short films nominated for the Oscar award. Come check it out and see a potential new Spielberg or Scorsese!

entry /
* live action and animated / 4,5 euro
* live action / 3 euro
* animated / 3 euro

Total length of the screening is 96 minutes. The films will be shown in their original language with english and czech subtitles.