fbpx

iSHORTS: Skrátka študenti

19. mája 2015
— Berliner DKP

Najlepšie študentské kraťasy sú tu! Praha, Písek, Zlín a Bratislava. Štyri filmové školy, dva štáty. Kde sa tento rok predviedli najväčšie talenty? Vyše stominutová projekcia prebehne v originálnom znení s anglickými titulkami.

Pozrite si aj udalosť na Facebooku.

Program:

amanitas2

Amanitas (FAMU)
réžia: Jakub Šmíd
hrajú: Klára Melíšková, Lenka Krobotová, Filip Bařina, Jindřich Žampa
2015 | 22 min

Do bývalého vojenského areálu je nepovolaným vstup zakázaný. Tunajšie letisko je miestom, kam sa pred svetom schovávajú Robin a jeho nevlastný brat Vojta z odcudzenej rodiny z neďalekej dediny. Jedno dobrodružstvo sa ale zvrtne a v jeden sychravý jesenný deň sa do ich priestoru vyberú matky oboch chlapcov. Nedobrovoľná trojica spojencov musí nájsť Vojta, kým sa jeho chlapčenská nerozvážnosť nezmení na tragédiu.

iDentita 4

iDentita (FAMO)
réžia: Sofie Šustková
hrajú: Marika Šoposká, Ivana Korolová, Jacob Erftemeijer, Richard Němec
2014 | 24 min

Marika je členkou baletného súboru ND. Jedného dňa si s kamarátou na Facebooku vytvorí falošnú identitu, ktorá si vďaka ostrej kritike súčasnej politickej situácie rýchlo získava nových fanúšikov. Zaslepí Mariku túžba po moci?

Lhari_Hloz_04

Lháři (UTB)
réžia: Robert Hloz
hrajú: Martin Eugen Kulhánek, Hanuš Bor, Stanislav Lehký
2015 | 27 min

Partia chlapcov sa zo strachu pred výpraskom rozhodla skryť telo mŕtveho kamaráta namiesto toho, aby šli za políciou. Priznanie sa nepripadá do úvahy hlavne preto, že sa situácie rýchlo komplikuje okamžite, ako sa menia geniálne plány chlapcov.

Checkpoint 2

Checkpoint (VŠMU)
réžia: Adam Felix
hrajú: Vlasta Mária Machovčáková
2014 | 30 min

Ester má problém – jej vysávač fúka, miesto toho, aby nasával. Na reklamáciu jej nikto neodpovedá, a tak sa tvrdohlavé dievča vydáva za dovozcom produktu na vlastnú päsť. Počiatočná road-movie na opačný koniec Slovenska sa však veľmi skoro zmení na presný opak cesty.