fbpx

Kapor na scéne: O psíkovi a mačičke

8. marca 2020
— Hlavná sála

O psíkovi a mačičke je zábavno-poučná rozprávka o tom, ako sa z mačky Micky stala doktorka a lieči svojich prvých pacientov.

Ako sanitka jej asistuje psík Bodrík a svoju dôležitú úlohu budú mať aj prítomné detičky. Pomoc bude určite potrebovať moriak s raneným krídelkom, ktorý si nedával pozor na ceste. Poradiť môžu aj krtkovi pri výbere okuliarov a dúfajme, že presvedčia prasiatko, aby sa konečne okúpalo! Doktorka Micka sa bude musieť pozrieť aj na boľavý zúbok psíka Bodríka.

dĺžka predstavenia: cca 45 min.
účinkujú: Miška Pastorková-Závodná, Lukáš Tandara
hudba: Jarka Sýkorová
scenár, réžia: divadlo Kapor na scéne
výroba bábok:
Lukáš Tandara

Predstavenie je vhodné pre deti od 3 rokov. Prosíme rodičov, aby rešpektovali odporúčanie vekovej vhodnosti a tým aj ostatných divákov predstavenia.

Kapor na scéne je divadelno-improvizačné zoskupenie pôvodom zo Žiliny, ktoré vznikla v roku 2009. Venuje sa humorným autorským predstaveniam pre všetky vekové kategórie. Okrem komédií pre dospelých (Rómeo a Júlia – najtragickejšia komédia všetkých čias, Macbeth, Jánošík – najhrdinskejšia komédia všetkých Slovákov, Hamlet) a vlastných improvizačných večerov (Impro-kapro) produkujú aj originálne humorno-edukatívne rozprávky pre deti materských a základných škôl.

Vo svojich netradičných verziách rozprávok si zábavnou a nenútenou formou s deťmi pripomínajú základné návyky slušného správania, zdravého životného štýlu, dopravnej výchovy a pomáhajú tiež budovať pozitívny vzťah k prírode a zvieratkám.