fbpx

KineDok: Danielov svet

30. septembra 2015
— Berliner DKP

V spolupráci s projektom KineDok vás pozývame na premietanie českého dokumentu režisérky Veroniky Liškovej, Danielov svet.

Daniel je mladý muž, študent a spisovateľ. Daniel je pedofil. Je zamilovaný a svoju orientáciu netají, a to ani pred rodičmi milovaného chlapca. Daniel nikdy žiadnemu dieťaťu neublížil. Rovnako ani Jirka Fx100d, Tomáš Efix, Petr Kasz, MR_Xguard, Host, Simgiran, Silesia, Elrond a ďalší jeho známi z radov českých pedofilov. Akú podobu má ten najintímnejší cit v podaní Daniela a jeho priateľov? Filmový portrét českej pedofilnej komunity a životných radostí i strastí jej členov. Príbeh zakázanej lásky a neustáleho boja za zmierenie sa so samým sebou i za možnosť prijatia v spoločnosti.

réžia: Veronika Lišková
krajina: ČR
rok: 2014
minutáž: 74 min.

KineDok je novou medzinárodnou komunitou a jedinečnou platformou pre filmové kluby a spôsob alternatívnej distribúcie, spájajúcou priaznivcov a tvorcov kreatívnej dokumentaristiky. V jeho pilotnej verzii sa bude premietať 12 dokumentov zo západnej a strednej Európy na viac ako 20-tich miestach v každej zo zúčastnených krajín. Viac informácií nájdete na stránke www.kinedok.net.

Podujatie nájdete aj na Facebooku.