fbpx

Kino Crème de la Crème: Modlitba

10. marca 2019
— Hlavná sála

V rámci Crème de la Crème 6, týždňa francúzskeho filmu, premietame snímku o viere a možnostiach nápravy.

Modlitba

(La prière) – Cédric Kahn / FRA / 2018 / 107 min / ČT

Príbeh dvadsaťdvaročného Thomasa, ktorý prichádza do katolíckeho rehabilitačného centra vo francúzskych Alpách, aby tu zabojoval so závislosťou od heroínu, je štúdiou (ne)dobrovoľnej rehole a premeny prchkého adolescenta na svojbytnú duchovnú bytosť. Najväčšími prednosťami filmu sú neokázalá, precízna réžia, odvaha rozprávať príbeh v bolestivom detaile a brilantné herecké obsadenie. Kahnov film je pokornou charakterovou štúdiou i formálne čistou, tichou oslavou ľudského súcitu a odhodlanosti – nenápadnou, ale prenikavou a nesentimentálnou snímkou o viere, možnostiach nápravy, rôznych podobách závislosti a ťažkej voľbe medzi láskou k človeku a láskou k Bohu.

Pendant la semaine du film français, Crème de la Crème 6, on vous offre une pièce qui parle de religion et des possibilités du redressement.
Thomas a 22 ans. Pour sortir de la dépendance, il rejoint une communauté isolée dans la montagne tenue par d’anciens drogués qui se soignent par la prière et le travail. Il va y découvrir l’amitié, la règle, l’amour et la foi…

Mediálni partneri: CinemaView.sk, Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnava, Trnavské rádio, Trnavsko.