fbpx

KINO: Nikdy si tu nebol

11. marca 2018
— Hlavná sála

V nedeľnom kine v Malom Berlíne uvádzame nový triler s Joaquinom Phoenixom a horor nominovaný na Oscara:

Nikdy si tu nebol

(You Were Never Really Here) – Lynne Ramsay / UK, FRA, USA / 2017 / 95 min / ČT

Joe je vojnový veterán, ktorý si „nazbieral“ mnoho jaziev. Nielen z nasadení v Afganistane, ale aj z detstva, keď musel čeliť brutálnemu otcovi a zo svojej kariéry agenta jednotky FBI pre boj s prostitúciou. Svoj bezvýchodiskový život trávi medzi domom, kde žije jeho čudácka matka a nebezpečnými misiami, na ktorých zachraňuje ženy – obete obchodu s bielym mäsom. Významný senátor si ho najme, aby priviedol späť jeho neplnoletú dcéru, ktorá skončila v jednom z anonymných domov, v ktorých kvitne detská prostitúcia. Joe berie svoje osvedčené kladivo a vydáva sa na ďalšiu výpravu za spravodlivosťou. Tentokrát však nezostane iba pri záchrane bezbrannej ženy. Joe nevdojak zasiahne do pedofilnej siete, ktorej vlákna vedú vysoko… Od tohto momentu sa jeho existencia dostáva do krvavej špirály, ktorej násilnosť prekonáva aj predchádzajúce traumatické zážitky. Film Lynne Ramsayovej je veľmi svojráznou variáciou noir detektívky a procedurálneho thrilleru.

Malý Berlín presents up-and-coming thriller with Joaquin Phoenix and an Oscar awarded horror (best original screenplay):

You Were Never Really Here
Lynne Ramsay / UK, FRA, USA / 2017 / 95 min / EN, CZ subtitles

A traumatized veteran, unafraid of violence, tracks down missing girls for a living. When a job spins out of control, Joe’s nightmares overtake him as a conspiracy is uncovered leading to what may be his death trip or his awakening.

Mediálni partneri: CinemaView.sk, trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.