fbpx

Knižná revue 04 (hosť K. K. Bagala)

21. apríla 2016
— Berliner DKP

Každý mesiac pre vás Pero Le Kvet zostaví výber toho najzaujímavejšieho, čo dorazilo na pulty našich kníhkupectiev. O dobrých knihách sa bude rozprávať vždy aj s hosťom a samozrejme s vami.

Koloman Kertész Bagala sa narodil sa 18. apríla 1964 v Leviciach, žije v Bratislave. V roku 1991 založil Literárnu a kultúrnu agentúru L.C.A., ktorá sa venovala organizácii kultúrnych podujatí, propagácii domácej literatúry v zahraničí a najmä vydavateľskej činnosti. Tá bola, a stále je, orientovaná výhradne na slovenských autorov. Od roku 1991 vydal viac ako 400 kníh, mnohé získali prestížne ocenenia a boli preložené do viacerých jazykov.

Od roku 1996 vyhlasuje každý rok literárnu súťaž POVIEDKA, od roku 2009 literárnu súťaž BÁSNE. V roku 2004 založil občianske združenie OZ literarnyklub.sk, ktoré propaguje slovenských autorov doma i v zahraničí organizovaním kultúrnych podujatí, festivalov, čítaní a besied. V roku 2014 si otvoril v Bratislave na Laurinskej 19 svoje vlastné kníhkupectvo a v apríli tohto roku Literárnym cirkusom v A4 zahájil oslavy 25. výročia svojho vydavateľstva.

Podujatie je organizované s finančnou podporou nadácie Eset.