fbpx

Knižná revue s Pavlom Tomašovičom

25. januára 2017
— Berliner DKP

Pero Le Kvet pre vás zostavuje výber toho najzaujímavejšieho, čo dorazilo na pulty našich kníhkupectiev. O dobrých knihách sa rozpráva s hosťom a, samozrejme, s vami. Tentoraz nás svojou návštevou poctí Pavol Tomašovič.

Pavol Tomašovič / (1964) je publicista, novinár, člen Spolku slovenských spisovateľov a Slovenského syndikátu novinárov. Pracuje v samospráve, popritom píše a autorsky tvorí. Debutoval románom Nič v krajine nikoho (2007), za ktorý získal ocenenie Debut roka v Knižnej revue. Ďalej vydal zbierky poviedok Bezčasie (2010), Presahy (2013) a literárne eseje Mosty ponad čas (2016). Okrem toho publikuje úvahy na aktuálne spoločenské, kultúrne i politické témy vo viacerých slovenských periodikách. Publikovaných má viac ako 200 autorských či odborných príspevkov (Domino fórum, Fórum, Listy, Slovenské pohľady, Literárny týždenník, Sme a ďalšie).

Podieľal sa na tvorbe viacerých kníh a publikácií (Knihy Michala Želiara Lošonského, Dejiny Trnavy I). Je predsedom Klubu priateľov Trnavy, predsedom trnavskej odbočky Spolku slovenských spisovateľov, pričom zorganizoval desiatky kultúrnych podujatí, literárnych stretnutí a prezentácií literatúry (Na západnom krídle múzy, Adventný večer, Trnavská poetika, Včera, dnes a…)

Za mediálnu podporu ďakujeme Mestu Trnava a spravodajským portálom Trnava-live.sk a TrnavskyHlas.sk

Realizované vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia.