fbpx

Komentovaná prehliadka: Veže zo železa

25. októbra 2022
— Čepan Gallery
Vstupné:
— zdarma

Pozývame na komentovanú prehliadku aktuálnej výstavy Natálie Šimonovej a Patrika Krajčoviča – Veže zo železa. Spoločne vám porozprávajú viac o vystavených dielach, o téme výstavy, ale aj o pozadí ako výstava vznikala.

NATÁLIA ŠIMONOVÁ
pochádza z Topoľčian. Magisterské štúdium ukončila v Otvorenom ateliéri maľby u Rastislava Podobu na Akadémií umení v Banskej Bystrici v roku 2022, kde momentálne pôsobí ako doktorandka pod vedením Jiřího Davida. V roku 2020 so svojou maľbou Reťazák vyhrala prvé miesto v súťaži Maľba 2020. Rok na to bola ohodnotená Cenou uznania na medzinárodnej súťaži STRABAG Artaward International, čo vyvrcholilo samostatnou výstavou s názvom T-Rust Landscapes (2022). V súčasnosti môžeme v jej tvorbe pozorovať rozšírenie záujmu od motívov detských ihrísk k širšej téme pásovej výroby, najmä v socialistickom Československu.

PATRIK KRAJČOVIČ
pochádza z neďalekých Bučian. V rokoch 2009 – 2013 navštevoval Strednú odbornú školu v Hlohovci, odbor Fotografický dizajn. Odtiaľ pokračoval štúdiom Dejín a teórie umenia na Trnavskej univerzite, ktoré ukončil v roku 2019. Jeho prvým kurátorským počinom bola výstava Ester Šabíkovej v našej Čepan Gallery. Momentálne pôsobí v Galérii Jána Koniarka v Trnave.

Organizuje: OZ Publikum.sk a Malý Berlín.
Prevádzku galérie podporujú Nádvorie a Trnavský samosprávny kraj.