fbpx

Lego robotika

21. októbra 2018
— Malá sála
Vstupné:
— vstupné: 5 € – povinná registrácia

Workshop základov programovania LEGO robotov pre deti od 7 do 12 rokov.

Robotika a automatizácia prenikajú do našich každodenných životov, ovplyvňujú ich ako v práci, tak aj v súkromí a už teraz je jasné, že budú mať nedozierne následky na našu budúcnosť a budú jej neoddeliteľnou súčasťou. Tak neostaň pozadu!

Lego Boost(TM) je nová hracia sada od svetoznámeho výrobcu, ktorá spája prvky S.T.E.M.* a základy kódovania robotov do prístupnej, zábavnej a ľahko uchopiteľnej učebnej pomôcky sprostredkujúcej princípy dizajnu, konštrukcie a programovania robotov.

Naučíme sa základné príkazy**, postavíme si niekoľko funkčných robotov a nakoniec si zasúťažíme medzi jednotlivými tímami. Počet miest je striktne obmedzený na 12 detú. Pracovať budeme v skupinách po troch.

Podmienkou účasti je vlastný tablet (stačí jeden do skupiny – skontrolujte si však kompatibilitu na www.lego.com).

Workshop je určený deťom od 7 do 12 rokov a potrvá 5 hodín (vrátane 2 × 20 min prestávky).

registrácia: Aby bol workshop čo najpraktickejší, jeho kapacita je 12 miest. Ak sa chcete zúčastniť, napíšte nám e-mail na adresu workshop(zavináč)malyberlin.sk. Do predmetu e-mailu napíšte „Lego workshop“.

Mgr. Ľubo Gregor vyštudoval učiteľstvo pre I. stupeň so zameraním na dramatickú výchovu na Trnavskej Univerzite. Osud ho však zavial do Austrálie, kde tiež študoval a 10 rokov pracoval ako požiarny inžinier. Tento rok sa vrátil na Slovensko, kde pretavil svoju vášeň pre Lego, nové technológie a túžbu učiť a založil spoločnosť MakerSpace s.r.o., ktorá sa zaoberá konzultačnou a vzdelávacou činnosťou v oblasti STEM na školách.

*S.T.E.M. (Science, Technology, Engineering & Mathematics) je súbor predmetov, na ktoré sa čoraz viac zameriavajú vyspelé krajiny v snahe čeliť technologickým, environmentálnym a aj sociálnym výzvam, ktoré so sebou prinieslo (a ešte prinesie) 21. storočie.

** Workshop je určený pre úplných začiatočníkov a NIE JE vhodný pre tých, ktorý už majú skúsenosti s Lego Boost(TM) alebo Lego Mindstorms(TM).

Realizácia podujatia bola podporená dotáciou Trnavského samosprávneho kraja.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavsko, Trnavské Rádio.