fbpx

Letné kino: Modelár

19. augusta 2021
— Nádvorie

Drony, boj o spravodlivosť a politika. Český film Modelár je mimoriadne originálnym počinom režiséra a scenáristu Petra Zelenku, autora filmov Knoflíkáři, Příběhy obyčejného šílenství, ale najmä kultovej snímky Samotáři.

Modelář

Petr Zelenka / Česko / 2020 / 110 min. / dráma / thriller / psychologický / ČSFD 63%

Modelár rozpráva príbeh Pavla (Kryštof Hádek) vracajúceho sa z Tel Avivu do Česka. Počas svojho pobytu zažil traumatizujúcu udalosť, prišiel o priateľku a táto tragédia ním otrasie viac, než by si dokázal pripustiť. So zaujímavou pracovnou ponukou ho osloví kamarát zo strednej školy prezývaný Plech (Jiří Mádl), ktorý vlastní firmu prenajímajúcu drony. Pavel sa mu osvedčí, a tak spolu naháňajú rôzne zákazky. Napokon sa dostanú aj k práci pre jedného z kandidátov na českého prezidenta.

Veci sa začnú komplikovať v momente, keď sa Pavel naplno zahryzne do svojho „projektu“. Pár počiatočných neúspechov ho neodradí, posilnený niekoľkými pozitívnymi podnetmi, ale napríklad aj nadšením prekladateľky Jany (Zuzana Fialová) sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Z tejto cesty však niet úniku.