fbpx

Letné kino na Nádvorí ponúka široký žánrový výber, v ktorom si každý príde na svoje. Najnovšie premiéry aj klasika overená časom. Príďte si k nám oddýchnuť, zabaviť sa a obohatiť vaše letné večery o krásne zážitky.​

Woodstock: Tri dni, ktoré zmenili generáciu (Woodstock: Three Days That Defined a Generation)

r. Barak Goodman, Jamila Ephron / USA / 2019 / 106 min / hudobný dokument

SLOVENSKÁ PREMIÉRA

Pred 50 rokmi v auguste 1969 v krajine zmietanej rozpormi pre sexuálnu politiku, občianske práva a vietnamskú vojnu sa pol milióna ľudí zišlo na malej mliečnej farme na severe štátu New York kvôli koncertu. Udalosť, ktorú zažili, vznietila kultúrnu revolúciu, zmeniac mnohých z nich a krajinu navždy.

S doteraz nepoužitými zábermi Woodstock: Tri dni, ktoré určili generáciu rozpráva o politickom a sociálnom hnutí, ktoré viedlo k tým trom historickým dňom, aj o neobyčajných udalostiach festivalu samotného, keď hroziaca pohroma testovala ideály kontrakultúry. Čo sa stalo v tej neprebernej mase – premočenom, hladujúcom, zdrogovanom, polmiliónovom dave mladých ľudí – nebolo nič menšie ako zázrak jednoty, manifestácia „mieru a lásky“, ktoré festival propagoval, a oprávnenie kontrakultúrneho prísľubu svetu. Kto boli tieto deti? Aké skúsenosti a príbehy si niesli/ so sebou do Bethelu v New Yorku ten víkend a ako ich zmenili dni v bahne farmy Maxa Yasgura? V réžii oceňovaného filmára Baraka Goodmana (Scottsboro: An American Tragedy, 2000) a podľa scenára od Goodmana a Dona Kleszyho, WOODSTOCK nás vezme späť do troch dní, ktoré definovali generáciu.

https://www.youtube.com/watch?v=WEaMka89dM4

 

Letné kino na Nádvorí ešte ponúkne:

20. júla – Letné kino: Kým nás svadba nerozdelí
27. júla – Letné kino: Balón
2. augusta – Letné kino: Príbeh lesa
10. augusta – Letné kino: Halloween
31. augusta: Letné kino: Čarodejník zo zeme Oz

Partneri: Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Trnavské rádio, RTVS, Radio_FM, Radio Devin.