fbpx

Michal Hvorecký: Čierny lev

10. februára 2021
— Online

Prvým tohtoročným podujatím o literatúre bude debata o najnovšej knihe Michala Hvoreckého. V zbierke poviedok Čierny lev sa vracia k fantastike: k science fiction, alternatívnej histórii a hororu.

Michal Hvorecký

autor, publicista a prekladateľ. Je veľmi flexibilným autorom, preto aj jeho tvorba je žánrovo veľmi pestrá. Väčšina jeho literárnych textov je plná rôznych exkurzov a citácií z politológie, marketingu, teórie reklamy, sociológie či estetiky, čo vyúsťuje do akéhosi popkultúrneho panoptika, v ktorom nechýbajú prekvapujúce riešenia.
Narodil sa v Bratislave. Vyštudoval estetiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Dlhší čas strávil v USA, Belgicku, Rakúsku, Nemecku a Maďarsku. V súčasnosti pracuje v Goetheho inštitúte a žije v Bratislave.
Vydal viac ako desiatku kníh, ktoré vyšli v prekladoch do viacerých jazykov. Debutoval zbierkou poviedok Silný pocit čistoty (1998). Po zbierke poviedok Lovci a zberači (2001) vydal postupne romány Posledný hit (2003), Plyš (2005), Eskorta (2007), Dunaj v Amerike (2010) a Naum (2012), zbierku fejtónov Pastiersky list (2008), zbierku autobiografických textov Spamäti (2013). V roku 2015 vydal zbierku Wilsonov, o dva roky neskôr román Trol. Jeho najnovším dielom je zbierka poviedok Čierny lev (2020).

Moderuje: Ľubomír Šulko.