fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

Po dvoch desaťročiach dominancie strany Smer-SD, ktorá ovládla lavicovú časť ideologického spektra slovenského straníckeho systému, sa na scéne objavila „nová“ strana, ktorá sa hlási k sociálnej demokracii – Hlas-SD.

Reakciou Smeru bolo, že zmenil prídomok na slovenská sociálna demokracia. Otvoril otázku, čo to vlastne je? Čo si máme predstavovať pod slovenskou sociálnou demokraciu? Aká bude budúcnosť sociálnej demokracie na Slovensku? A máme vôbec na Slovensku sociálnu demokraciu?

Diskusiu moderuje politológ Jozef Lenč.

Hostia:
Boris Zala – filozof, zakladateľ Smer-SD, bývalý poslanec EP 2009-2019
Michal Lipták – filozof, právnik a predstaviteľ liberálnej ľavice

Jozef Lenč
Vyučený strojár zo strednej školy a politológ z Trnavskej univerzity. V súčasnosti pôsobí na Katedre filozofie a aplikovanej filozofie Filozofickej fakulty UCM v Trnave. Okrem výučby a vedy organizuje prednášky cyklu Sci-fi filozofia a spoločenské diskusie na pestré témy. Ako občasný moderátor a zaslúžilý politický diskutér spolupracuje s občianskym združením Publikum.sk a Malým Berlínom od roku 2015.

Podujatie prebehne v COVID režime OTP, a teda vstup bude za dodržania všetky epidemilogických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-u.

V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.