fbpx

Modré hory + Ceschi (USA)

6. júla 2019
— Nádvorie

Modré hory koncom roku 2017 oslávili desať rokov od nahratia prvého dema vydaním nového albumu Luxus clan a teraz vyrážajú na cesty. Spolu s nimi túruje aj Ceschi, ktorý sa vracia na Slovensko predstaviť svoj nový album Sad, Fat Luck.

Modré hory a Ceschi v jeden večer na jednom pódiu? Tak to si istotne nenechajú ujsť možnosť zahrať svoje spoločné skladby Gangsta shit a 10:00. Poď sa aj ty nájsť v tom beate s Luxus clanom v Trnave!

Modré hory, a.k.a. Lyrik, Bene a Roland Kánik – to je jedno pódium a veľká radosť z koncertovania. Motto „nudnejší jak život“ vymenili za „o všetkom a o ničom rap“, ale furt sú to ten istý Lyrik a ten istý Bene a chrbáty im kryje Roland Kánik. Vraj rap pre tridsiatnikov, vravia niektorí, týmto trom tridsiatnikom je to jedno, ide o hudbu a tú zbožňujú, lebo keď sa oprú do dní, ticho to plachtí cez tie svety a cez tie nádychy a výdychy, začnú vypadávať vety.

Ceschi je rodák z Connecticutu, spoluzakladateľ vydavateľstva Fake Four Records (názov vznikol ako odkaz na štyri prsty na jeho pravej ruke), ktoré muzikanti opisujú ako „most artist friendly“ široko ďaleko. Máte radi nahrávky od ľudí ako Astronautalis, Bleubird, Sole, Buck 65 a tak ďalej a ešte ďalej? Za kopec z nich môžeme ďakovať práve Ceschimu.

A čo nás čaká? Trocha duniacich beatov a cez ne rap, trocha folku, keď Ceschi chytí do ruky gitaru a spieva, ako by nikdy nerobil nič iné a hlavne hudbu a verše, ktorým musíš veriť. Inak to nejde. Tá hodina, keď je na pódiu, je výhradne jeho hodina. Všetky uši na neho, Ceschi rozpráva, nedá sa nepočúvať.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.