fbpx

Ondrej Zajac + Sky to Speak (CZ)

29. septembra 2018
— Hlavná sála
Vstupné:
— 3 € v predpredaji / 4 € na mieste

Počas dvoch rokov pôsobenia sa gitarista Ondrej Zajac zaradil medzi najvýraznejšie postavy našej alternatívnej hudobnej scény. Vydal hudbu sám i v kolaboráciách na Slovensku, v Česku, Anglicku, Mexiku a spolupracuje aj s vizuálnymi umelcami a nezávislými filmármi. Je oceňovaný svetovými médiami (Quietus, The Wire) a jeho debut Monolith sa ocitol v longliste Radio_Head Awards v kategórii experimentálna hudba. Túžbu objaviť nové svety dokázal aj nasledovným EP ICU, kde v snahe o úprimnosť zanechal všetko, čo sa s ním spájalo.

Na Ondrejových povestných improvizovaných koncertoch divák nikdy nevie čo očakávať. Spája nespojiteľné a gitara často znie ako všetko možné, len nie ako gitara, čo mu vynieslo ocenenie za najzaujímavejší nový hudobný akt na pražskom Alternativa festivale.

www.ondrejzajac.com
bc: ondrejzajac.bandcamp.com
sc: soundcloud.com/thisisondrej
yt: bit.ly/1S6kgHA
ig: instagram.com/thisisondrej

Sky To Speak vo svojej aktuálnej podobe pôsobí ako audiovizuálny projekt Matěja Kotoučka a Jakuba Krejčího. Prvý z nich sa dlhodobo venuje experimentom spájajúcim ambientnú hudbu, abstraktné zvukové koláže a terénne nahrávky, produkuje elektroniku kombinujúcu vplyvy filmovej hudby a avantgardného popu, alebo skladá hudbu pre divadlo. Je tiež jedným z členov súboru AVA: Moving spaces. Jakub Krejčí sa venuje audiovizuálnym performanciám, hudobným experimentom a DIY projektom. Vo svojich vizuáloch rozvíja osobitý abstraktný svet virtuálneho prostredia.

skytospeak.com
sc: soundcloud.com/sky-to-speak
yt: bit.ly/2MrDh0X

predpredaj / vstupenky.maxiticket.sk/ondrej-zajac-sky-to-speak-cz-2018-trnava

Z verejných zdrojov podujatie podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny (Trnava), Trnavské Rádio.