fbpx

Online koncert: Graeme Mark & The Natives

18. novembra 2020
— Online

Pozývame vás na úvodný online koncert predstavujúci súčasnú trnavskú hudobnú scénu. Ako prvá lastovička v sérii koncertov vyletí Graeme Mark & The Natives.

V Trnave už dávno etablovaný írsky hudobník je známy tým, že je vždy príjemný a usmievavý, vždy zaujatý hudbou, vždy príjemný spoločník a v neposlednom rade veľmi skúsený a nadaný muzikant. Svojimi folk-rockovými skladbami už spríjemnil nejeden zaujímavý večer v kaviarňach, kníhkupectvách a rôznych iných mestských zákutiach. Jeho výrazný talent spoznali ľudia na mnohých verejných vystúpeniach v Trnave aj mnohých iných mestách na Slovensku.

Graeme Mark toho stíha veľmi veľa. Skvele zapadol do trnavskej umeleckej obce, jeho príjemné popové skladby sú známe aj v Európe, ktorú občas brázdi s kapelou aj ako solitér. Jeho hudobné nadšenie je, zdá sa, bezbrehé a známa írska energia je prenášaná na každého pozorného diváka. Hudobné obzory nerozširuje len v oblasti svojej neodmysliteľnej gitary a nezameniteľného hlasového prejavu, nie nepodobnému jeho slávnemu rodákovi Glenovi Hansardovi, ale pohráva sa aj s elektronikou a rôznymi mašinkami, ktoré jeho prejav posúvajú do ďalších hudobných dimenzií.

Graeme Mark & The Natives
Je kapela okolo írskeho pesničkára Graema Marka žijúceho v Trnave.
Vyznačuje sa emotívnou folk-rockovou hudbou dýchajúcou atmosférou britských ostrovov. Na svojom konte majú okrem desiatok koncertov po celom Slovensku aj debutový album Makeshift, ktorý vydali v októbri 2018.