fbpx

Online workshop: Digitálne stvárnenie príbehu

25. októbra 2020
— Online

Pozývame vás na pokračovanie online workshopu pod vedením ilustrátora Filipa Horníka pre veľkých, no hlavne malých divákov.

V predchádzajúcom workshope Výtvarne stvárnenie príbehu lektor predviedol divákom, ako jednoducho ilustrovať krátky príbeh. Inak tomu nebude ani tentoraz. V tomto prípade však bude hlavným cieľom lektora oboznámiť deti s procesom tvorby kresby na tablete. Deti sa tak spolu s ilustrátorom naučia na svojich tabletoch, ako svoju kreslenú ilustráciu previesť do digitálnej podoby. Deti budú potrebovať tablet a na ňom nainštalovaný grafický program, v ktorom budú pracovať. Hľadáme pre vás vhodný, jednoduchý a voľne dostupný – zverejníme ho čoskoro, sledujte nás!Workshop sa bude streamovať na našom Facebooku.

Filip Horník je dizajnér a ilustrátor. Vyštudoval školu úžitkového výtvarníctva, kde sa venoval tvorbe hračiek a dekoratívnych predmetov, neskôr pokračoval na VŠVÚ v ateliéri produktového dizajnu a doktoranské štúdium absolvoval v ateliéri dizajnu. V súčasnosti pôsobí ako Freelance ilustrátor a dizajnér.
Ilustroval obálky kníh Jána Púčeka Okná do polí (2013) a Uchom ihly (2015). Je autorom ilustrácií ku knihám pre deti Netopierik, Zombíci a čudo z Marsu (2016), Kremnický Permoníci (2016), Spišský permoníci (2017) od Zuzany Boďovej; Stratený kráľ (2018) od Romana Brata a Zberný dvor (2019) od Braňa Jobusa.