fbpx

UA klub: Ako nás spája film? | як нас об’єднує кіно?

12. februára 2023
— Hlavná sála
Vstupné:
— zdarma

Ukrajinské kluby sú späť!

Každý mesiac sa spoločne stretneme a budeme sa venovať hľadaniu spojení medzi ukrajinskou a slovenskou kultúrou. Na prvom stretnutí v tomto roku sa dozviete viac o ukrajinskom a slovenskom filme. Beseda bude s ukrajinskou režisérkou Oleksandrou Korotchuk.
Aké spoločné črty má slovenský a ukrajinský film? Na besede sa dozviete o tom, ako film spája minulosť a súčasnosť či ako pracuje s pamäťou. Dozviete sa o najlepších ukrajinských súčasných filmoch, aby sme nášho suseda spoznali viac. Pozrieme si ukážky zo slovensko-ukrajinských filmov. Rozoberieme aj témy a tendencie a to, ako nás definujú.

Oleksandra Korotchuk
Saša pochádza z Kyjiva, ale vyštudovala filmovú dokumentárnu tvorbu na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Medzi jej profesionálne skúsenosti patrí práca filmovej režisérky, kameramanky, fotografky a strihačky. Venuje sa témam identity a migrácie. Skúma súčasný ukrajinský film.

Vstupné: zdarma
Jazyk: slovenský, ukrajinský

⁂ ⁂ ⁂ ⁂ ⁂ ⁂

Український клуб повертається! Щомісяця ми будемо разом зустрічатися і шукати зв’язки між українською і словацькою культурою. На першому клубі цього року ми дізнаємося більше про українське і словацьке кіно. Бесіда відбудеться з українською режисеркою Олександрою Коротчук.
Які спільні риси словацьких та українських фільмів? Під час розмови ми дізнаємося більше про те, як кіно пов’язує минуле і сучасність, та як працює з пам’яттю. Дізнаєтеся більше про найкращі українські сучасні фільми. Разом подивимося трейлери словацько-українських фільмів. Також обговоримо теми і тенденції та те, як вони нас визначають.

Олександра Коротчук
Саша родом з Києва, але вивчала кінодокументалістику в Академії мистецтв у Банській Бистриці в Словаччині. Її професійний досвід включає роботу режисеркою, операторкою, фотографкою і відеомонтажеркою. Саша працює з темами ідентичності та міграції. Досліджує сучасне українське кіно.

Вхід: безкоштовно
Мова: словацька, українська