fbpx

UNKLE — 5. narodeniny Nádvoria

29. apríla 2023
— Nádvorie
Vstupné:
— prvá vlna: 29 €
— druhá vlna: 39 €
— tretia vlna: 49 €
Online predaj: MaxiTicket.sk

Päťročnicu Nádvoria oslávime vo veľkom!

Na Nádvorí pod holým nebom privítame elektronickú trip-hopovú legendu UNKLE. Príďte si užiť atmosféru open air festivalov a odštartovať náš hudobný rok pod platanmi na koncert Jamesa Lavella a Matthewa Puffetta.

Britské zoskupenie pôsobí na scéne od roku 1992 a počas troch desaťročí hostilo závideniahodné počty špičkových umelcov a hudobných producentov. UNKLE má na svojom konte päť štúdiových albumov, na ktorých sa od prelomu tisícročí pohráva s prímesami alternatívneho rocku a breakbeatovými samplami raných nahrávok funku, jazzu a R&B.

Spoluprácou s UNKLE sa vo svojom CV-čku môžu pýšiť turntablisti ako DJ Shadow či Scratch Perverts. Ako vokalisti či producenti na ich trackoch pracoval okrem iných Robert Del Naja zo zvodne zasnených Massive Attack, Gary „Mani“ Mountfield z indie rockových The Stone Roses, nadčasový Nick Cave, soulový Michael Kiwanuka a Thom Yorke z artrockových Radiohead. Práve vďaka početným spoluprácam má UNKLE povesť hudobných fénixov – postmoderných producentov, ktorí vždy a znova prekračujú hranice žánrov. Hudba, ktorá za desaťročia vznikla pod menom UNKLE postupom času nadobúdala kultový status – pre svoje ambiciózne kolaborácie a nevšedné hudobné spojenia.

Partner: MaxiTicket.sk