fbpx

Whiskyho cestovateľské kino: Gruzínsko

22. mája 2018
— Hlavná sála

Na konci marca bola otvorená nová pravidelná linka z Bratislavy do gruzínskeho hlavného mesta Tbilisi. Gruzínsko je tak teraz omnoho dostupnejšie, ako kedykoľvek predtým. O tom, že sa do tejto kaukazskej krajiny oplatí ísť vás presvedčí Whisky, ktorý do Trnavy prináša nové premietanie zo siedmich ciest do Gruzínska.

Päťtisícovky Veľkého Kaukazu, ťažko dostupné odľahlé horské doliny, v ktorých zastal čas, úžasné Tbilisi, rozľahlé stepi pri azerbajdžanskej hranici, mnísi dodnes žijúci v jaskynných kláštoroch, fontána, z ktorej tečie pálenka, pobrežie Čierneho mora, ale aj skvelé jedlo a víno a mimoriadna pohostinnosť… to všetko je Gruzínsko, ktoré Whisky tentoraz precestoval offroad, terénnym autom.

predpredaj / na stránke Maxiticket.sk.

Whisky, civilne Miloslav Láber / Spevák kapely Slobodná Európa sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie z výprav. Na cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke či terénnom aute, na ktorých prešiel po cestách-necestách viac ako 50 000 km.

Za všetky oblasti, ktoré navštívil, stačí spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 14 krát), Nepál (kde niekoľkokrát sám bez nosičov absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5500 m.n.m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.