fbpx

Winter JazzFest Trnava 2019 – večer marcový

8. marca 2019
— Hlavná sála

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť vás pozývajú na IV. ročník zimného, nielen džezového festivalu Winter JazzFest Trnava.

Po štvrtý raz festival, po druhý raz v Kultúrnom centre Malý Berlín a po prvýkrát dvojnásobná nádielka kvalitnej muziky. Dva večery (8.2. a 8.3.) nabité fantastickou atmosférou plnou špičkových hudobných výkonov s medzinárodnou účasťou.

Predpredaj na TicketPortal.sk.

Program marcového večera:

Miloš Bihary Jazz Funk Brothers Orchestra (SK)

Žánrovo sa projekt mladého talentovaného Trnavčana, ktorý získal viacero hudobných ocenení pohybuje od štandardov jazzových velikánov až po funky či groove, alebo vlastné úpravy klasickej hudby či vlastné kompozicie. V klavírnom prejave lídra Miloša Biharyho tiež cítiť vplyv klasického vzdelania.

Kapelu zdobia výborné inštrumentálne výkony – každý z členov má za sebou viacero individuálnych úspechov a tiež početné spolupráce v rôznych hudobných zoskupeniach. Na súťaži Nove tváre slovenského jazzu 2013 získali cenu za presvedčivý inštrumentálny výkon vďaka čomu sa prezentovali na Bratislavských Jazzových Dňoch. Taktiež sú laureáti súťaže Jazz Start Up 2017 (Live Performance za najlepšiu interpretáciu a možnosť vystúpenia na popredných jazzových festivaloch). Momentálne koncertujú po celom Slovensku aj v zahraničí.

Miloš Bihary – piano/bandleader
Marek Taraj – basgitara
Juraj David Raši – bicie
Tomáš Köppl – dirigent
Karolína Krigovska – 1. husle
Petra Palkova – 2. husle
Alžbeta Godovičová – 3. husle
Katarína Vanáková – violončelo
Filip Jendruch – trúbka
Zorka Mrvova – flauta
Silvia Macejova – saxofón
Richard Ferus – trombon

Marko Churnchetz Trio feat. Joe Sanders & Kweku Sumbry, Special Guest Jonathan Hoard (SLO/USA)

Marko Churnchetz je jedným z najslávnejších slovinských hudobníkov a renomovaných exportných artiklov, žijúcim v New Yorku a napriek svojmu mladému veku už desať rokov úspešne pôsobí na medzinárodnej jazzovej scéne. Vydal päť sólových albumov, ktoré boli vysoko ocenenné svetovou odbornou kritikou. Jeden z nich, Devotion (Whirlwind Recordings, 2014), bol hudobnou spoločnosťou All About Jazz vybraný medzi dvadsiatimi najlepšími nahrávkami roka 2014 popri umelcoch ako Brian Blade, Ambrose Akinmusire, Tigran Hamasyan, Jason Moran a ďalší.

V posledných desiatich rokoch nahráva a koncertuje so známymi menami na new-yorkskej jazzovej scéne (Mike Moreno, Seamus Blake, Marcus Gilmore, Rez Abbasi, Mark Shim, Alex Sipiagin, Joe Locke a mnoho ďalších).

Na tejto európskej turné prezentuje svoj nový album s výnimočnými hudobníkmi, ktorý patria k absolútnej svetovej elite: kontrabasista Joe Sanders a bubeník Kweku Sumbry majú no konte spolupráce s takými hviezdami ako Herbie Hancock, Roy Hargrove, Wayne Shorter… Ako Markov špeciálny hosť vystúpi jedinečný spevák Jonathan Hoard, ktorý bol v roku 2016 nominovaný na cenu Grammy.

Marko Churnchetz – klavír, Fender Rhodes
Joe Sanders – kontrabas
Kweku Sumbry – bicie
Jonathan Hoard – spev