fbpx

Workshop improvizácie

23. októbra 2016
— Berliner DKP

V Trnave sa už od roku 2008 organizuje Improliga, na ktorej amatérske i profesionálne tímy bavia publikum divadelnou improvizáciou. Možno ich radi obdivujete len z diaľky a možno sa k nim chcete pridať a vyskúšať svoju pohotovosť a um pred divákmi aj vy. Improvizácia je ale náročná disciplína, a tak sme pre začínajúce i skúsenejšie tímy pripravili jednodňový workshop zameraný na základy improvizácie, kooperáciu v tíme, prácu s divákmi a rôzne typy improvizačných hier. Workshop povedie Daniel Kunz, skúsený lektor improvizácie z Česka.

Cieľom workshopu bude nájsť možnosti vzájomnej spolupráce z hľadiska tvorby príbehu pri dodržiavaní špecifických improvizačných pravidiel. Účastníci workshopu si vyskúšajú individuálne, ale najmä skupinové aktivity, ktorými si osvoja znalosti o tvorbe divácky atraktívneho a úspešného improvizovaného predstavenia.

povinná registrácia / workshop(zavináč)malyberlin.sk
kapacita / 16 účastníkov
voľných miest / 5

Daniel Kunz/ Performer, produkčný a lektor divadelno-improvizačnej skupiny Olivy z Olomouca. Okrem iného vystupuje v brnenskej skupine Kamarádi, v ad-hoc projektoch a dlhodobo sa venuje slam poetry, čo je štýl performácie poézie. Trénovaniu a vedeniu kurzov divadelnej improvizácie sa venuje už dlho a bol, napríklad, aj pri zakladajúcom workshope Paleťáci, ktorý patrí momentálne medzi najatraktívnejšie a divácky najúspešnejšej improvizačnej skupine v Česku. V minulosti pracoval ako učiteľ dramatickej výchovy na ZUŠ-ke a v súčasnosti pracuje ako produkčný na Univerzite Palackého v Olomouci.

Podujatie je organizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.