fbpx

Workshop s Evou Šrubařovou: maľba textilom

1. marca 2020
— Hlavná sála

Prvý workshop tohto roku sa bude niesť v textilnom duchu. Workshop povedie trnavská umelkyňa a pedagogička Eva Šrubařová spolu s lektorkou Michaelou Lehoczkou.

Ako naznačuje názov, pôjde o textilnú tvorbu, ktorej však bude predchádzať maľba. Deti načrú spolu s umelkyňou do jej autentickej tvorby a krok po kroku sa dopracujú k umeleckému dielu. Naučia sa pracovať s maľbou a prenášať ju do podoby textilnej. Vytvoria si unikátne kúsky, ktoré môžu všestranne využívať, či už v podobe hotového diela alebo ako doplnku k odevu. Umelkyňa Eva Šrubařová deťom teda ukáže, ako sa tvorí od nápadu až po výsledok a pomôže zrealizovať ich myšlienky. Deti sa naučia „maľbu textilom“. Workshop je určený pre deti od 10 rokov.

kapacita: 12 detí
dĺžka workshopu: 3 hodiny

Eva Šrubařová je výtvarníčkou využívajúcou vo svojej tvorbe hlavne textil. Absolvovala fashion design na strednej škole a ateliér textilnej tvorby na VŠVU. Našla si autorskú techniku, ktorú začala rozvíjať počas študijného pobytu v Helsinkách. V autorskej technike ide o textilnú koláž, ktorá je doplnená expresívnou výšivkou a Eva ju nazýva „maľbou textilom“. Eva Šrubařová však zároveň pracuje ako odevný dizajnér a popritom robí pedagóga v SZUŠ Pablo v Trnave. Za sebou má niekoľko projektov medzi inými aj Textile art of today, ktorá bola putovnou výstavou Trienále textilu, Just for Laugh Canada a finále Designblok Praha a samozrejme mnoho ďalších. Do budúcna ma Eva v pláne vytvoriť spoločný projekt s lokálnymi umelcami.