fbpx

Základy písmo-maliarstva

22. januára 2022
— Malá sála

Chcete sa naučiť trochu z remesla starých majstrov, ktorí vedeli ručne napísať písmo na hocijaký výklad, plagát, či výrobok? Dizajnér písma Ján Filípek vás to naučí!

Pre koho je workshop určený?

— Pre všetkých písmových nadšencov, bez ohľadu na skúsenosti alebo zručnosti.

Čo sa na workshope naučím?

— Tento workshop sa zameria na základy písmomaliarstva. Precvičíme si to na „amerických verzálkach (veľkých písmenách)“, ktoré momentálne zdobia nejednu hipsterskú kaviareň vo svete.
— Ukážeme si základné ťahy plochým štetcom a naučíme sa základné tvary a vzťahy medzi znakmi.

Kto workshop povedie? 

— Ján Filípek – dizajnér písma

Od roku 2009 pracuje ako písmový a grafický dizajnér pod značkou DizajnDesign. Vyštudoval vizuálnu komunikáciu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a magisterské štúdium TypeMedia (tvorba písma) na Kráľovskej akadémii v holandskom Haagu. Okrem písma tvorí aj logotypy a letteringy pre klientov. Taktiež vyučuje Intenzívne workshopy kaligrafie. Viac o ňom na www.dizajndesign.sk.

Aká je kapacita, trvanie workshopu a kde sa môžem registrovať?

— registrácia na workshop(zavináč)malýberlín.sk
— kapacita: 15 ľudí
— trvanie: 4 hodiny

Vstup na toto podujatie je povolený podľa COVID protokolu OP návštevníkom, ktorí sú očkovaní, alebo po prekonaní COVIDu. V Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov. Prečítajte si o našich krokoch aj nad rámec povinných opatrení, ktoré zvyšujú bezpečnosť kultúrnych podujatí.