fbpx

Ženy ženám

12. mája 2018
— Malá sála

Združenie Ženské kruhy pozýva na diskusiu a workshop, ktorých cieľom je propagácia práv žien pri pôrode. Aké práva majú ženy pri pôrode? Čo je dobrá prax? Kto nesie zodpovednosť za dodržiavanie práv? Ak chcete vedieť viac, pre vás je určené podujatie Ženy ženám. Prihlásiť sa môžete cez tento formulár

Program

10:00 – 12:00
Diskusia s členkami predstavenstva Ženských kruhov Zuzanou Kriškovou, Gabrielou Janovičovou a Miroslavou Rašmanovou. Diskusiu bude facilitovať Šarlota Pufflerová. Diskusiu bude facilitovať Šarlota Pufflerová (Občan, demokracia a zodpovednosť). Predstavíme vám činnosť Ženských kruhov, našu víziu, porozprávame sa o našej práci a dobrovoľníckej činnosti. Zároveň pre vás pripravíme základný „balíček informácií“– aké sú práva žien, čo je dobrá prax v pôrodniciach a odkiaľ je možné čerpať informácie. Kapacita miestnosti je 50 ľudí. Ak sa nahlási viac ľudí, prednosť budú mať účastníčky poobednej aktivity (workshop), členky Ženských kruhov a darkyne, ktoré nás finančne podporili alebo podporujú.

Pre koho je verejná diskusia určená?
Verejná diskusia je určená pre všetkých ľudí, ktorí sa o tému ľudských práv žien zaujímajú, chcú vedieť viac o dobrej praxi v pôrodniciach, prípadne ich zaujíma práca občianskeho združenia.

13:00 – 16:00
Na workshope získate hlbšie vedomosti a právach žien pri pôrode, ako rozpoznať ich porušenia a tiež budeme spoločne hladať riešenia ako zabezpečiť, aby boli práva žien pri pôrodoch dodržiavané. Počas tejto vzdelávacej aktivity získate hlbšie vedomosti o právach žien pri pôrode, ako rozpoznať ich porušenia a tiež budeme spoločne hladať riešenia, ako zabezpečiť, aby boli práva žien pri pôrodoch dodržiavané. Súčasťou bude aj prednáška expertky Zuzany Kriškovej a diskusiu bude facilitovať Šarlota Pufflerová. Workshop bude pracovná aktivita, kde sa budú účastníčky aktívne zapájať a pracovať individuálne aj v skupinách.

Pre koho je workshop určený?
Workshop je určený predovšetkým pre ženy, ktoré sa intenzívne o tému zaujímajú – aktivistky, duly, laktačné poradkyne a podobne. Workshopu sa môže zúčastnit maximálne 25 ľudí.

Podujatie organizuje združenie Ženské kruhy, ktoré ho prináša vďaka grantu od Nadácie Volkswagen Slovakia.