fbpx
Foto © Michaela Lehoczká

Kristína Šimková, Roman Poliak

Slovensko
divadlo
dátum rezidencie: júl 2021

Kristína Šimková pôsobí ako pedagogička na literárno-dramatickom odbore v Základnej umeleckej škole Jozefa Rosinského v Nitre. So svojimi žiakmi pracuje formou súborových projektov, individuálnej výučby prednesu či prostredníctvom hodín dejiny divadla. Kristína sa aktívne venuje nezávislému divadlu. V minulosti pôsobila v divadelnom súbore Spišák a defčata v divadelnej inscenácii My deti zo stanice Zoo v réžii Šimona Spišáka. Momentálne pôsobí v nezávislom divadle Veteš ako herečka v divadelnej inscenácii Telma a Hajda. 

Roman Poliak je študent 3. ročníka réžie-dramaturgie alternatívneho a bábkového divadla v ateliéri Jiřího Havelku a Lindy Duškovej na DAMU v Prahe. Spoluzaložil multidisciplinárnu umeleckú skupinu a produkčnú platformu Unkulunkulu. Pod jej hlavičkou spoluvytvoril imerzívnu performance Obraz č. 1, ktorá sa uvádzala v Pistoriho paláci v Bratislave a v Prostore 39 v Prahe.


Cieľ rezidencie: 

„Výskum a spoločná práca na novom divadelnom predstavení. Radi by sme spracovali tematiku tarotu, o ktorý je v poslednej dobe zvýšený záujem, rovnako ako o spiritualitu a ezoteriku práve v období keby by sme sa mali sústrediť predovšetkým na vedu a fakty. Počas rezidencie sa chceme venovať štúdiu rôznych verzií tarotu a testovať jeho performatívny potenciál. Nesústredíme sa na konkrétny výsledok. Prezentácia procesu môže mať formu krátkej performance spojenej s výkladom či workshopom, môže mať formu diskusie, inštalácie, rozhovoru.“


Prečítajte si

Na rezidencii sa u nás zastavili Kristína a Roman