fbpx

Natália Peták

Slovensko
divadlo
dátum rezidencie: leto 2021

Natália vyštudovala činoherné herectvo a odvtedy sa začala venovať fyzickému divadlu. Hneď po štúdiu dostala ponuku spolupracovať s nezávislým medzinárodným divadelným súborom Continuo (ČR), kde od roku 2016 pôsobí ako interný člen a performer. V roku 2019 vytvorila svoj prvý autorský projekt – autorskú bábkovú rozprávku ZUNA, ktorá mala odvtedy 50 repríz v Česku aj na Slovensku. Zaujíma ju práca s materiálom (integrácia tela a hlasu do tvorby), bábkami a ich prepájanie s fyzickým divadlom.


Cieľ rezidencie: 

Intenzívny výskum a pokračovanie v procese tvorby svojho nového autorského bábkového-objektového predstavenia. Rezidenciu tiež využila na tvorbu bábky, ktorá má byť ovládateľná jednou rukou.

Čo ti rezidencia dala a prečo by si ju odporučila ostatným? 

„Vďaka rezidencii som si rozšírila sieť pracovných spojení s domovinou nakoľko posledné roky žijem v Česku a nemám priamy kontakt so slovenskou umeleckou scénou.“

„Malý Berlín má krásne priestory, v ktorých som nikdy predtým nebola. Páči sa mi, že sála je zvukovo izolovaná napriek tomu, že sme v úplnom centre mesta. Aj ľudia sú tu príjemní, stále sa niekto prišiel porozprávať.


Prečítajte si

V Malom Berlíne sme privítali rezidentku Natáliu