fbpx

BABY KINO: predstavujeme premietania vhodné pre rodičov s malými deťmi

Jedným z cieľov centra Malý Berlín je byť kultúrnym útočiskom pre čo najviac Trnavčanov. Po viac ako roku od otvorenia v našom programe nájdete nielen klubové filmy pre náročnejšieho diváka, ale zamerať sa chceme aj na čerstvých rodičov.

Mnoho rodičov to dobre pozná – starostlivosť o dieťa je prácou na plný úväzok, a tak je celkom bežné, že večerná návšteva kina sa pre nich na dlhý čas stane nedosiahnuteľným pôžitkom. Presne pre takých, ktorí by sa chodenia do kina neradi vzdávali, sme pripravili špeciálne premietania pod hlavičkou Baby kino.

Tento koncept nie je žiadnou novinkou, s úspechom sa ujal vo viacerých krajinách a využiť ponuku tzv. baby friendly kina – teda kina, do ktorého môžete prísť aj s deťmi – môžu už nejaký čas Bratislavčania či Košičania. Premietania tohto programu budú vždy doobeda o 10.00 h. a do kina môžu diváci prísť aj s kočíkmi. Hlasitosť bude znížená a v sále ostane počas projekcie aj tlmené svetlo.

Podmienky sú teda upravené tak, aby si čas na filme v pohode užili nielen rodičia, ale aj menšie deti. „Filmy sú, samozrejme, určené dospelým divákom. Vyberáme filmy z aktuálnej distribučnej ponuky a s neagresívnou zvukovou stopou. Baby kino odporúčame rodičom s deťmi do 2 rokov, ale nechávame na posúdení každého, s akým veľkým či malým potomstvom sa do baby kina vyberie,“ vysvetľuje filmový dramaturg Malého Berlína, Juraj Kovalčík.

Na prvom Baby kine premietnu Florencino kníhkupectvo

S programom Baby kina kultúrne centrum začína už v utorok 24. septembra. Premietneme britskú snímku Florencino kníhkupectvo. Ide o adaptáciu rovnomenného bestselleru, ktorého dej je zasadený do Anglicka konca 50. rokov. V hereckom obsadení sa môžu diváci tešiť na skvelú Emily Mortimer a držiteľa Zlatého glóbusu, Billa Nighyho.

Viac o filme a online predaj vstupeniek nájdete v detaile filmu Baby kino: Florencino kníhkupectvo.