Ľudia

Michal Klembara

riaditeľ

Preflákal štúdiá na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM, ale popri tom s niekoľkými spolužiakmi a kamarátmi založili občianske združenie Publikum.sk, ktorého aktivity postupne viedli až k založeniu kultúrneho centra. Popri tom pracoval pre rôzne médiá a kultúrne projekty všelikde na Slovensku či v zahraničí. Vyskúšal si aj prácu pre samosprávu. Okrem riaditeľovania má v Malom Berlíne na starosti aj dramaturgiu, niektoré vzdelávacie aktivity a spolupráce.

Soňa Jakubove

zástupkyňa riaditeľa

Študovala dejiny umenia na Trnavskej univerzite v Trnave. Počas štúdia pracovala v Kunsthalle Bratislava. Od roku 2017 začala dobrovoľníčiť pri podujatiach občianskeho združenia Publikum.sk. V Malom Berlíne sa spočiatku venovala ekonomickým a administratívnym záležitostiam. Dnes je to predovšetkým organizácia práce centra, produkcia literárnych a divadelných podujatí, PechaKucha Night Trnava, príležitostne kurátorstvo. S Perom Le Kvetom dramaturgicky stojí za festivalom spisovateľov Ypsalon.

Michaela Lehoczká

produkcia

Študovala pedagogiku umenia na Trnavskej univerzite v Trnave. Od roku 2019 ešte počas štúdia u nás stážovala, pričom sa venovala detským výtvarným workshopom, na ktoré teraz nadväzuje a plánuje rozvíjať detské výtvarné vzdelávanie, napríklad aj letné tábory. Je našou grafičkou a takisto sa podieľa na príprave PechaKucha Night Trnava a na prednáškach o umení pod hlavičkou Raster.

Ján Janočko

filmový dramaturg, comedy program

Kedysi robil športového redaktora, do Malého Berlína ho však zlákala láska k filmom. V Trnave sa tento Humenčan vyskytol najprv kvôli vysokej škole, aby sa sem po trojročnej pauze vrátil. Na starosti má okrem premietaní aj zábavný program a občas si jeho články môžete prečítať kade-tade po internete, napríklad aj na našom webe.

Petra K. Adamková

artdirector

Štúdium na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave ukončila v roku 2016 doktorátom. Počas vysokej školy sa venovala filmovej publicistike, ktorá ju stále vo voľnom čase baví. Organizovaniu podujatí a grafickému dizajnu sa venovala od roku 2009 v občianskom združení Publikum.sk. V kultúrnom centre Malom Berlíne pôsobí od jeho založenia, na starosti má vizuálnu komunikáciu podujatí a centra, spravuje jeho sociálne siete, fotografuje podujatia a tvorí dramaturgiu detských divadelných predstavení.

Július Selnekovič

Július Selnekovič

hlavný technik

Ozvučovaniu koncertov a podujatí sa venuje viac ako 10 rokov. Spolupracoval s viacerými ozvučovacími firmami, prednášal na Letnej škole zvuku (2014, 2015 PEVŠ Bratislava) a pracoval ako zvukár pre Mestské kultúrne centrum v Hlohovci. V súčasnosti spolupracuje aj s nahrávacím štúdiom Blazy Records. Okrem ozvučovania koncertov a starostlivosti o technický park Malého Berlína sa podieľa aj na dramaturgii koncertov, najmä cyklu b minor.

Jozef Trnka

Jozef Trnka

technik, osvetľovač

Za doteraz nejasných okolností vyštudoval Dejiny a teóriu umenia na Trnavskej univerzite. Nevidel sa však ako kurátor, kunsthistorik či pamiatkár. Po ročnej stáži v kultúrnom centre na juhu Talianska tak hneď nastúpil do Malého Berlína ako technik. Julo ho už niekoľko rokov priúča k ozvučovaniu, ale prischlo mu aj osvetľovanie. Okrem toho má na starosti údržbu priestorov a keďže chcel, venuje sa aj o dobrovoľníkom.

Pero Le Kvet

externý spolupracovník

Vlastným menom Peter Volek je obľúbený kníhkupec, náš externý dramaturg a moderátor s výnimočným prehľadom v súčasnej literatúre. V minulosti viedol série podujatí Literárny večer, neskôr Knižná revue a od roku 2015 s nami pripravuje festival spisovateľov Ypsalon. Na konte má aj niekoľko vlastných kníh. Jeho surreálna rozprávka Chlapec s očami ako hviezdy s ilustráciami Martiny Matlovičovej získala ocenenie Najkrajšia detská kniha jesene 2016.

Michal Mikuláš

Michal Mikuláš

prenájmy a služby

Cesta do Malého Berlína mu trvala takmer 20 pracovných rokov. Vydal sa na ňu zo stredu vesmíru, ktorým je v jeho prípade dedinka Majcichov. Prešiel zamestnaniami, ktoré získal komunikačnými a organizačnými schopnosťami a najmä znalosťami angličtiny, francúzštiny a nemčiny. V centre sme naňho hodili všetky otravné backofficeové papierovačky a svoje dlhoročné skúsenosti zúročuje ako manažér prenájmov a služieb. Zatiaľ našiel vo svojom telefóne číslo na každého, komu sme súrne potrebovali zavolať. Zrejme má aj vaše.

Roman Gajdoš

externý spolupracovník

Študoval na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity, neskôr pokračoval v ateliéri intermédií na Fakulte výtvarných umění na Vysokom učení technickom v Brne. Od roku 2015 je dramaturgom cyklu prednášok Raster, na ktorých sa spolu s hosťami venuje rôznym témam v súčasnom umení. Vyučuje na Katedre pedagogiky výtvarného umenia Pedagogickej fakulty TRUNI. Pôsobí aj ako kurátor a teoretik umenia, pričom je sám aj aktívnym výtvarníkom – maliarom, ktorý vystavuje najmä v domácom a českom prostredí.

Jozef Lenč

externý spolupracovník

Vyučený strojár zo strednej školy a politológ z Trnavskej univerzity. V súčasnosti pôsobí na Katedre filozofie a aplikovanej filozofie Filozofickej fakulty UCM v Trnave. Okrem výučby a vedy organizuje prednášky cyklu Sci-fi filozofia a spoločenské diskusie na pestré témy. Ako občasný moderátor a zaslúžilý politický diskutér spolupracuje s občianskym združením Publikum.sk a Malým Berlínom od roku 2015.

Bývalí spolupracovníci

Dominika Chrzanová

produkcia

Rodená Horehronka, ktorá v Trnave zakotvila pred ôsmimi rokmi. Študovala na Trnavskej univerzite v odbore Dejiny a teórie umenia. S kolektívom Malého Berlína pracuje od roku 2015, odkedy sa podieľa na dramaturgii podujatia PechaKucha Night Trnava a prednášok o umení a architektúre. Ako kurátorka pracovala na príprave menších umeleckých výstav v Kníhkupectve AF. V roku 2019 kurátorsky pripravila výstavu Jozefa Piláta Šuňawood a v roku 2020 zas výstavu fínskych umelcov Entrotopia 2.0, obe v rámci programu kultúrneho centra, no v priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia.

Juraj Kovalčík

Juraj Kovalčík

filmový a hudobný dramaturg

Do Trnavy prišiel v roku 2004 na výšku a zatiaľ sa nechystá odísť. Z masmediálnej fakulty sa tiež nechystal odísť, urobil si tam aj doktorát a tri roky učil, no potom bol odídený. Ešte popri štúdiu začal písať necenzurované recenzie filmov pre cinemaview.sk a pomáhať na akciách OZ Publikum.sk. V Malom Berlíne sa stará hlavne o filmové premietka a koncertíky. Neplánoval, že z prokrastinácie na intráku s hudbou a filmami mu vzíde zárobková činnosť. Chcel sa živiť poctivo, ale má slabý charakter.