fbpx

Rezidencie

V Malom Berlíne máme za sebou desiatky dlhších či kratších rezidencií slovenských či zahraničných vizuálnych umelcov, kultúrnych manažérov, divadelníkov či výskumníkov.

Krátkodobé rezidencie

V letných mesiacoch júl až august poskytujeme naše priestory divadelným, tanečným jednotlivcom, alebo zoskupeniam na krátkodobé rezidencie (max. 2 týždne). Ideálne sú pre tých, ktorí hľadajú nerušený priestor na skúšanie, intenzívny výskum, alebo technickú podporu.

Zahraničné rezidencie

V spolupráci s niekoľkými zahraničnými partnermi ponúkame rôzne príležitosti v rámci nášho kultúrneho centra aj mimo neho. Malý Berlín je členom najväčšej paneurópskej siete kultúrnych a kreatívnych centier Trans Europe Halles, okrem toho máme vytvorenú sieť zahraničných spoluprác a partnerstiev vďaka, ktorým pravidelne organizujeme otvorené výzvy pre zahraničných umelcov u nás, alebo Slovákov v zahraničí.

Pozrite si výzvy


Rezidenti

Olga Bekenshtein

*1987, Ukrajinakultúrna manažérkadátum rezidencie: jún – december 2022obekenshtein.wixsite.com/portfolio

Michal Jahoda

* 1985, Slovenskohudobník / basgitarista / producentdátum rezidencie: 1. 2. – 30. 4. 2022www.michaljahoda.com

Javidan Aghayev

Baku, Azerbajdžanvýskumník / prekladateľ / novinárdátum rezidencie: 19.1. – 16. 4. 2023cavidaga.com

Borek Brindák

vizuálny umelecKošice, Slovakiadátum rezidencie: jún – júl, 2021facebook.com/borek.brindak

Krátkodobé rezidencie

Najmä v letných mesiacoch júl až august poskytujeme naše priestory divadelným a tanečným jednotlivcom alebo zoskupeniam na krátkodobé rezidencie (max. 2 týždne). Ideálne sú pre tých, ktorí hľadajú nerušený priestor na skúšanie, intenzívny výskum alebo technickú podporu. V Malom Berlíne sme hostili tieto krátkodobé rezidencie: Rok 2023: Eva Urbanová a Jozef Vaľo, prelom júla a…

Foto: Petra K. Adamková

Hanna Palei

Mazyr, Bieloruskokultúrna manažérka/ výskumníčka / kurátorkadátum rezidencie: júl – september 2023palei.hanna.tilda.ws