fbpx

O centre

Malý Berlín je nezávislé kultúrne centrum, ktoré nájdete v historickom centre Trnavy na prvom poschodí zrekonštruovaného meštianskeho domu na Štefánikovej 4. Sme súčasťou areálu Nádvorie, v ktorom okrem nás nájdete aj viaceré oceňované gastro prevádzky, coworking a najmä výnimočný verejný priestor.

Sme členom Antény – siete pre nezávislú kultúru a Trans Europe Halles, najväčšej paneurópskej siete kultúrnych a kreatívnych centier.

V dvoch sálach kultúrneho centra sa ročne koná viac ako 300 podujatí, väčšina z nich je priamo z našej produkcie. Program je určený všetkým vekovým skupinám a zahŕňa divadelné a tanečné vystúpenia, koncerty, filmové premietania, literárne večery, konferencie, diskusie a vzdelávacie podujatia. Organizujeme taktiež aj vlastné festivaly – literárny festival Ypsalon a music video festival YouTopia. Organizujeme aj viacero podujatí pre odbornú verejnosť.

Kultúrne centrum Malý Berlín je projektom občianskeho združenia Publikum.sk. Viac informácií o jeho činnosti nájdete na adrese: http://oz.publikum.sk.

Prečo práve názov Malý Berlín? Pomenovanie Malý Rím pozná azda každý aj mimo Trnavy. Hovorí o histórii, a tak trochu aj o súčasnosti mesta. Naproti tomu Malý Berlín má odkazovať na budúcnosť, ktorú my vidíme pre Trnavu aj v rozvoji kultúry a kreatívneho priemyslu. A dnes je práve Berlín považovaný za centrum nezávislej kultúry v Európe. Chceme vziať to najlepšie z oboch svetov a vytvoriť tu niečo naozaj unikátne.

Pre koho je program centra určený? Chceme urobiť všetko preto, aby bol naozaj pre všetkých. Nemá to byť miesto výlučne pre alternatívnu kultúru a umenie, i keď aj to bude mať u nás samozrejme svoje miesto. Malý Berlín by mal byť postupne otvorený celý deň tak, aby tu našli niečo pre seba školy, rodiny s deťmi, mládež, vysokoškolskí študenti, dospelé publikum a seniori. 

Aké sú naše ciele? Ambiciózne. Chceme urobiť z Malého Berlína centrum kultúrneho života Trnavy i širokého okolia a jeden z najvýznamnejších symbolov reprezentujúcich Trnavu na Slovensku a v zahraničí.

Prejdite sa po našich priestoroch