fbpx

Knižnica vecí

Knižnica vecí v Malom Berlíne

Knižnicou vecí sa snažíme pomôcť zmeniť kolobeh života týchto vecí a produktov, zmeniť predstavu o používaní a potrebe vlastniť a priniesť princípy zdieľanej ekonomiky do prostredia, v ktorom pracujeme a žijeme. Vstúpte do našej knižnice vecí a smelo si vyberte.

Mnoho vecí vlastníme alebo uvažujeme o ich kúpe, a pritom sa nepozeráme na ekologické dopady výroby týchto produktov alebo na to, či ich skutočne využijeme a potrebujeme vlastniť. Rôzne prístroje nám často ležia po zvyšok svojej životnosti len tak v skrini alebo v zásuvke. Knižnicou vecí chceme prispieť svojou troškou k ochrane životného prostredia.

Knižnica vecí beží na platforme Lend-Engine. Potrebná je registrácia a veci sa vypožičiavajú za poplatky. Všetky poplatky vyzbierané pre knižnicu a v rámci knižnice vecí pokrývajú náklady na prevádzku našej pobočky, na ďalšie aktivity knižnice a tvorbu rezervy. Akýkoľvek zisk sa reinvestuje do rozvoja.

O novinkách v knižnici a výpožičnom poriadku budeme informovať prostredníctvom facebookovej stránky Malého Berlína, preto budeme radi, ak ju budete sledovať.

Knižnica vecí v Malom Berlína vznikla s pomocou programu Erasmus+Európsky zbor solidarity a vďaka podpore Iuventy Slovenský inštitút mládežeCUBE studio.