fbpx

Stáže a dobrovoľníci

Priznávame, niekedy toho máme vyše hlavy!

Okrem toho, že sa nám sem-tam zíde pomoc, popri veľkom zápale do práce a príprave podujatí by sme chceli byť viac v kontakte s mladými ľuďmi. Staň sa súčasťou nášho kolektívu a buď u nás dobrovoľníkom/čkou. Našu vďačnosť vieme opätovať priateľstvom, ľudským prístupom a pomocou pri sebarealizácii.

Ak by si si to u nás vedel predstaviť, napíš Miške na michaela.lehoczka(zavináč)malyberlin.sk.

Čo znamená byť dobrovoľníkom?

Malý Berlín aktuálne neponúka platené brigády a aj dobrovoľníctvo je neplatená činnosť. Ak chceš spoznať zaujímavých ľudí a zažiť kadejaké podujatia, radi ťa medzi sebou privítame. Najprv ťa zaučíme a budeš nám pomáhať pod dozorom niektorého z našich pracovníkov a keď sa osvedčíš, budeš pracovať aj samostatne. Dobrovoľníctvo je proces – asi chápeš, že sa musíme najskôr dobre spoznať.

Na čo by sme ťa potrebovali?

Je na tebe, ktorá činnosť ti vyhovuje najviac, môžeš chodiť predávať na kasu, ale tiež môžeš prísť fotiť. Toto sú činnosti, s ktorými nám treba pomôcť:

  • výpomoc na kase,
  • výpomoc pri príprave náročnejších podujatí, ako sú festivaly či divadlá (niekedy potrebujeme naše priestory vyzdobiť, inokedy zas potrebujeme naše sály v priebehu väčšieho podujatia niekoľkokrát prispôsobiť pre rôzne typy programov a pod.),
  • fotenie podujatí,
  • výlep plagátov na materských, základných a vysokých školách a internátoch.

Čo ti ponúkame na oplátku?

  • príjemné, podnetné a priateľské pracovné prostredie,
  • voľný vstup na akékoľvek podujatia, ktoré organizujeme priamo my (a určite aj na niektoré, na ktorých spolupracujeme),
  • môžeme byť tvojou vysielacou organizáciou, ak sa rozhodneš ako dobrovoľník zapojiť do medzinárodného výmenného programu Európskych zborov solidarity.

Zásady a očakávania

Naše hodnoty sú dlhodobo jasné a vecné. Zaujímame sa o veci verejné, rozvoj občianskej spoločnosti a demokratické hodnoty. Dobrovoľník/čka by mal byť súčasťou našej vízie a aktívne napĺňať naše ciele. Je v našom záujme, aby sa aj dobrovoľníci cítili byť členom tímu, a preto sa budú zúčastňovať spoločných aktivít. Našim cieľom je tvoriť inkluzívne prostredie, kde sa budeš cíti príjemne.

Máme na teba malé, ale dôležité požiadavky. Buď profesionálny/a a prispôsobivý/á. Je pre nás rozhodujúce, že chodíš načas, pravidelne a či sa správaš zodpovedne. 

Chcel/a by si stážovať?

Ako kultúrne centrum sme skvelým miestom na získanie pracovných skúseností pre absolventov a študentov rôznych odborov.

Naša práca si vyžaduje dôkladnú prípravu podujatí a ich propagáciu. Ako stážista v praxi získaš skúsenosti s projektovým manažmentom, prácou s textom, tvorbou tlačových správ a iných mediálnych a marketingových výstupov. Vyskúšaš si tvorbu grafických propagačných materiálov alebo môžeš rozvinúť svoje fotografické či audiovizuálne zručnosti a popri tom spoznať profesionálov z rôznych odvetví, s ktorými na príprave programu spolupracujeme. Ak sa po absolvovaní vysokej školy rozhodneš naberať skúsenosti v zahraničí, môžeme byť tvojou vysielacou organizáciou programu Európskych zborov solidarity.