Bezpečne na kultúru

Chápeme, že situácia ohľadom šírenia nového koronavírusu na Slovensku v mnohých vzbudzuje obavy. Radi by sme návštevníkov ubezpečili, že v Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov a riadime sa nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva. Na tejto stránke nájdete aktuálne platné opatrenia.

Chápeme, že situácia ohľadom šírenia nového koronavírusu na Slovensku v mnohých vzbudzuje obavy. Radi by sme návštevníkov ubezpečili, že v Malom Berlíne robíme všetko pre zdravie divákov a riadime sa nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva. Na tejto stránke nájdete aktuálne platné opatrenia.

Aktualizácia: 5. máj 2021.

Dohliadame na nosenie ochranného rúška

Vstup do našich priestorov je povolený len s respirátorom a naši pracovníci túto povinnosť kontrolujú. Prekrytie nosa a úst chráni predovšetkým ľudí vo vašom okolí pred nevedomou nákazou od vás, preto je nevyhnutné počas celého podujatia.


Obmedzená kapacita

Aktuálne je možné organizovať podujatia s 50-percentnou kapacitou.

Šachovnicové sedenie

Na kultúrnych podujatiach má byť sedenie riešené buď šachovnicovo alebo tak, že je obsadený len každý druhý rad. My sme si vybrali šachovnicové sedenie, pričom spolu môžu sedieť len príslušníci jednej domácnosti alebo partneri. Ak sa k nám chystáte s celou rodinou, radi vám pred predstavením sedenie prispôsobíme tak, aby ste mohli sedieť pri sebe.


Jedlo a nápoje

Počas trvania aktuálnych opatrení je vstup s jedlom a nápojmi do našich sál zakázaný, rovnako aj podávanie občerstvenia.


Dezinfikujeme dotykové plochy

Okrem toho, že pri vstupe do našich priestorov nájdete bezdotykovú dezinfekciu pre osobnú hygienu, všetky dotykové plochy v centre sú dezinfikované pred každým podujatím a po ňom.

Dezinfekcia priestorov

Pravidelne dezinfikujeme aj celý priestor Malého Berlína, vrátane podlahových plôch a stoličiek.


Ochrana ostatných divákov

V prípade, že sa u vás vyskytne akútne respiračné ochorenie (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie), ste povinní opustiť miesto hromadného podujatia, zostať v domácej izolácii a telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára. Oznam upozorňujúci na túto povinnosťou nájdete aj pri vstupe do Malého Berlína.


Primerané odstupy

Značky na zemi upozorňujú návštevníkov na dodržiavanie 2-metrových rozostupov pri príchode a odchode z podujatia. Odstupy nemusia dodržiavať príslušníci spoločnej domácnosti či partneri a neplatia pre divákov usadených v hľadisku, ani pre školiteľov či lektorov voči účastníkom školení a workshopov.

O plynulý a bezpečný príchod na podujatie sa nemusíte obávať, ak využijete online predaj vstupeniek, ktorých kontrola je otázkou len pár sekúnd, a včasným príchodom do centra. Naše priestory sú pre vás otvorené vždy pol hodinu pred začiatkom podujatia.


Vetranie v našich sálach

Vzduch v oboch sálach Malého Berlína sa neustále vymieňa zabudovanou ventiláciou, ktorá prináša čerstvý vzduch z exteriéru budovy. Toto nastavenie je stabilné počas celého roka.

Online predaj vstupeniek

Vstupenky na naše podujatia si môžete zakúpiť len na našej webovej stránke a to aj v deň konania podujatia, najneskôr pol hodinu pred podujatím.