fbpx

Buď súčasťou YouTopie!

Pomôž nám pripraviť festival YouTopia. Hľadáme kreatívnych mladých ľudí vo veku 16 až 23 rokov so záujmom o aktuálne trendy digitálnej kultúry. Staň sa súčasťou nášho dramaturgického tímu, pomôž nám formovať obsah festivalu, drž krok s dobou a popritom sa nauč, ako organizovať moderné eventy.

YouTopia je festival pre všetkých, ktorých baví internetová kultúra a moderné formy digitálnej tvorby, videa, animácie či digitálnych hier. Okrem koncertov, videoprojekcií a diskusií s tvorcami prináša workshopy či prednášky o tom, čo zaujímavé vzniká na internete. Tretí ročník sa uskutoční 3. – 4. septembra 2021.

Koho hľadáme?

Mladých ľudí, ktorých zaujíma svet animácií, videí, digitálnych hier, YouTuberov, prienikov hudby a vizuálnej kultúry, filmov a podobne. Alebo šikovných organizátorov, ktorí by si sa chceli naučiť viac o tom, ako funguje organizovanie festivalu a jeho pozadie.

Čo ponúkame?

Okrem aktívneho zapájania sa do tvorby programu festivalu a procesu jeho organizovania budeš mať možnosť oboznámiť sa s fungovaním a prípravami väčších podujatí, produkčným zabezpečením, marketingom a v neposlednom rade spoznáš množstvo zaujímavých ľudí.

Viac o festivale

YouTopiu chceme robiť s mladými ľuďmi pre mladých ľudí. Chceme zistiť, čomu sa venujú, čo tvoria, čo majú radi a pripraviť program, ktorý to bude odrážať.

YouTopia začínala ako festival hudby a videa v roku 2019. O rok na to sme jej program rozšírili o prvú slovenskú súťaž hudobných videoklipov. Premiérovými víťazmi sa stali Adam Mach a Mišo Ormandík (a.k.a. Prezident Lourajder) za ich spoločný klip k skladbe Čierna. Našim zámerom bolo od začiatku osloviť najmä mladé publikum, čo sa nám však úplne nepodarilo. V tomto roku chceme festival výrazne prekopať s tým, že hudba a video v jeho programe budú mať stále významné miesto, ale v rámci širšieho konceptu digitálnej tvorby. Tá zahŕňa všetko od memečiek po počítačové hry. Jednoducho všetko, čo vzniká s cieľom uverejnenia na internete.

Open call je otvorený do 16. 05. 2021.