fbpx

Normal life │fotografie Maxima Dondyuka

24. februára 2023
— Čepan Gallery

Výstava Normálny život rozpráva príbeh o každodennom živote na Ukrajine, no hlavne o tom, ako sa za posledný rok zmenil. Pozývame vás na výstavu, ktorú otvoríme presne 24. februára – rok od začatia rozsiahlej invázie Ruskej federácie na Ukrajine.

Ako sa dá v napadnutej krajine pracovať, navštevovať školu či zapájať sa do každodenných činností počas výpadkov prúdu a leteckých poplachov? Dá sa neustále prispôsobovať novej realite a žiť normálne? Výstava predstavuje výber fotografií ukrajinského fotografa Maxima Dondyuka nasnímaných v roku 2022 v Kyjeve, Charkove, Chersonsku a Donecku.

Maxim Dondyuk (1983)
je vizuálny umelec a dokumentárny fotograf. Od roku 2007 pôsobil v ukrajinských médiách ako fotoreportér. Vo svojej tvorbe sa venuje témam súvisiacim s históriou, pamäťou, vojnou a jej dôsledkami. Je víťazom viacerých fotografických cien ako Prix Pictet, Prix Photo La Quatrieme Image, Ville de Perpignan Remi Ochlik na Visa pour l’Image, súťaži Magnum Photos. V roku 2022 bola jeho fotografia na titulnej strane magazínu Time.

vernisáž: 24. február o 17:00
výstavná koncepcia a výber fotografií: Michal Klembara
autor textov: Mykhailo Glubokyi
trvanie výstavy: 25. 2. – 2. 4. 2023