fbpx

Letný tábor v Malom Berlíne 2024

Dlho očakávaný detský tábor v Malom Berlíne je pripravený. Bude plný zábavy, pohybu, tvorivých dielní, tanca či nových kamarátstiev. Počas týždňa sa deti naučia, ako si pripraviť pigmenty z prírodnín, vyskúšajú si grafickú techniku linoryt, vytvoria si vlastné peňaženky, otestujú svoje vedomosti v kvíze, vytvoria jedno veľké spoločné dielo, vyberieme sa na piknik, a to stále nie je všetko…

V akom termíne a časoch sa tábor koná?

Tábor sa bude konať v termíne 12. – 16. august 2024 od 7.30 do 16.30 h. Jeho kapacita je 20 detí.

Pre koho je tábor určený?

Tábor je určený deťom vo veku od 6 do 11 rokov. Pestrý program tábora je pripravený tak, aby sa vedeli zapojiť všetky deti.

Aká je cena tábora a čo všetko zahŕňa? Dokedy treba dieťa zaregistrovať?

Cena 175 € zahŕňa stravu (obed, desiatu, olovrant a pitný režim), všetky pomôcky a lektorov. Registrácie nám prosím zasielajte do 15. júla 2024. Všetky potrebné dokumenty na stiahnutie a pokyny nájdete nižšie.

Čo všetko deti počas týždňa zažijú?

Začiatok tábora odštartujeme zoznamovačkou a aktivitou nazývanou Štvorlístok, ktorá je veľmi dobrým nástrojom na zoznámenie sa v novom kolektíve. V ďalších dňoch si deti zlepšia prácu s jemnou motorikou a vytvoria spoločné dielo, ktoré bude zdobiť malú sálu Malého Berlína. Celý týždeň budú môcť toto dielo premieňať a transformovať strihaním, uzlením, či rôzne inak spájať. Vytvoria si „pavučinky“, ktoré budú vyzerať ako labyrint či prekážky.

Aby sme len vnútri nesedeli, naplníme si košíky dobrotami a vyberieme sa na piknikovačku plnú zábavných aktivít. Unavení z teplého počasia sa opäť ukryjeme v Malom Berlíne, kde sa zahráme na grafikov a naučíme sa techniku linorytu. Po tomto „zaberáku“ si na chvíľu vydýchneme s popcornom v kine a následne overíme svoje vedomosti v kvíze. Hneď ako naberieme sily, vrhneme sa na výrobu pigmentov z prírodnín (rastliny, kvety, kamienky…), ktorými budeme kresliť a maľovať. Aby nebolo pohybu málo, pripravili sme pre deti tanečný workshop. Na konci týždňa si s Kubkom zahráme recyklobal a na pamiatku – po úspešne ukončenom tábore – si vyrobíme vlastné peňaženky.

Koho deti stretnú a spoznajú?


Lucia Horňáková a Andrea Kaňkovská (Demek) – Material flow/Pohyblivé veci

Material Flow Project je procesuálny participatívny vizuálny umelecký projekt využívajúci odpadový materiál z látok, pur pien a podobne. Projekt spája dve umelkyne — Luciu Horňákovú Černayovú a Andreu Kaňkovskú (Demek).
Lucia je vizuálna umelkyňa, ktorá sa venuje téme transformácie hodnôt obyčajného a neobyčajného v rôznych prostrediach — v umení, bežnom živote rodiny, pedagogike a vo vede.
Andrea od roku 2018 rozvíja autorský projekt Sochárskeho laboratória, v kontexte aktuálnej galerijnej pedagogiky. Dlhodobo pracuje s netradičnými a mäkkými materiálmi v priestore (objekt, inštalácia, design).

Jakub Vríčan z Pure Love
je zakladateľom projektov Pure Love, Vedomá Trnava a súčasťou kreatívneho združenia Kubík nápadov. Venuje sa ekologickým témam a vzdeláva o udržateľnosti v bežnom živote. Motivuje a inšpiruje ľudí, hlavne tých najmenších. Organizuje workshopy, prednášky a hry pre deti, cez ktoré ich vzdeláva o dôležitých témach.

Lucia Večerná
vo svojej tvorbe narába prevažne s prírodným materiálom, jeho prirodzenou procesualitou a degradáciou. Jej sklon k putovaniu a fascinácia rozdielnosťou prostredí prirodzene vyústili do dlhodobého záujmu o vodu a jej transformačný proces v krajine.
Lucia ukončila bakalárske štúdium v Ateliéri priestorových komunikácií (VŠVU), momentálne je študentkou Ateliéru voľnej a farebnej grafiky na VŠVU. Venuje sa neformálnemu vzdelávaniu v rámci SNG a tvorbe grafického dizajnu.

Alegria Smart Movement Studio
Tanečná škola založená Adriánou Liptákovou. Alegria sa teší v Trnave veľkej obľube a tanečníci z nej často spestrujú kultúrne podujatia v našom meste. Štúdio je plné profesionálnych tanečných lektorov s medzinárodnými tanečnými skúsenosťami. Poskytujú výučbu tanca pre deti a mládež, a tiež tanečné lekcie pre dospelých. Naučia vás hádam všetko, od baletu po moderný alebo ľudový tanec, jazz dance, ale aj latino. Svoje kosti môžete dokonca rozhýbať i na funkčnej gymnastike.

Anna Siedykh
Pochádza z Kyjeva na Ukrajine. Vždy ju to ťahalo k písaniu a novinárčine, preto sa rozhodla študovať na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave, kde úspešne ukončila bakalárske štúdium. Ešte počas neho stážovala v Malom Berlíne, kde sa doteraz venuje hlavne literárnemu festivalu Ypsalon a podujatiam venujúcim sa Ukrajine. Po bakalárskom štúdiu sa rozhodla vrátiť do Kyjeva, kde na magisterskom stupni vyštudovala literatúru a literárnu vedu. Pracuje ako prekladateľka a novinárka. Vo voľnom čase píše básne.

Lívia Martvoňová
vzdelávací program, lektorka

Študovala na Akadémii umení v Banskej Bystrici v Ateliéri intermédií. Počas štúdia jej bola blízka práca s materiálmi či prírodninami, čo využíva dodnes pri tvorbe výtvarných workshopov pre deti v Malom Berlíne. Okrem programu pre deti sa podieľa na príprave PechaKucha Night Trnava a na prednáškach o umení pod hlavičkou Raster.

Ak by ste chceli podrobnejší denný program alebo máte doplňujúce otázky, píšte na livia.martvonova@malyberlin.sk

Stiahnite si dokumenty potrebné na prihlásenie. Vypísané a podpísané prihlášky je potrebné osobne priniesť do kultúrneho centra alebo poslať na e-mailovú adresu livia.martvonova@malyberlin.sk

Vyhlásenie rodičov o bezinfekčnosti a zdravotnom stave dieťaťa sa vypisuje v priebehu 14 dní pred vstupom na tábor.