fbpx

Pozvánka na decembrové kino: Talianska Diera, francúzske tajomstvo zo suterénu aj výber krátkych filmov

Aj počas posledného mesiaca v roku 2022 rozprestrieme vo veľkej sále Malého Berlína naše premietacie plátno. Ponúkneme zahraničnú aj domácu produkciu, dokudrámu, polobizarnú novinku z Francúzska a aj zopár krátkych filmov. Prečítajte si viac o tom, čo fanúšikov filmu v decembri v Malom Berlíne čaká.

Diera

5. december, 19.00 h

Taliansko, šesťdesiate roky minulého storočia. Kým na jednom konci krajiny sa stavia najvyššia budova Európy, na tom druhom sa do obrovskej hĺbky vydáva skupina prieskumníkov. Ich cesta do hlbín neunikne miestnym obyvateľom a vám by nemala uniknúť Diera – dokudráma, ktorú na filmovom festivale v Benátkach ocenili zvláštnou cenou poroty.


Slávnosť krátkeho filmu

11. december, 19.00 h

Päť krátkych filmov zo Slovenska a Česka. Predstavujeme mladých tvorcov, ktorí v budúcnosti môžu hrať prvé husle v lokálnom hranom, animovanom či dokumentárnom filme. V priebehu jedného večera v Malom Berlíne uvidíte zaujímavý výber kúskov, ktoré inde neuvidíte a spoznáte nových šikovných filmárov a filmárky.

CHLIEB NÁŠ KAŽDODENNÝ / LIQUID BREAD (trailer) © FTF VŠMU 2021 from FTF VŠMU on Vimeo.


Neuveriteľné, ale pravdivé

13. december, 19.00 h

Alain a Marie sú na obhliadke domu na pokojnom predmestí. Realitný agent ich varuje, že to, čo ukrýva suterén, im obráti život hore nohami. Manželia, ohromení a nadšení tým, čo objavia, sa rozhodnú nehnuteľnosť kúpiť… Quentin Dupieux, jeden z najexcentrickejších filmových tvorcov, má zdanlivo nevyčerpateľný zdroj bizarných nápadov, na ktorých so svojou komickou genialitou stavia. Ten najnovší si môžete pozrieť už 13. decembra.

Tešíme sa na kinostretnutia v decembri.