fbpx

Z prestížnych filmových festivalov na naše plátno

Kultúrne centrum Malý Berlín prináša do Trnavy kvalitné filmy a po roku bude znovu jedným z domovov festivalovej prehliadky Be2Can. Od 18. do 26. októbra si diváci môžu pozrieť päť filmov, ktoré zaujali divákov na festivaloch v Berlíne, Benátkach a Cannes.

Po roku sa tak aj v Trnave budú môcť milovníci kvalitného filmu „nadýchať“ honosnej atmosféry, ktorá tieto filmové festivaly sprevádza. Päť titulov prinesie prierez aktuálnymi trendami európskeho filmu. Predstaví aj zaujímavé scenáristické nápady. Do Malého Berlína navyše príde aj náhľad do filmových svetov, ktoré nemajú toľko priestoru v bežných mainstreamových kinách, pričom kvalitatívne za nimi neostávajú.

Trailer pre film Krvavé pomaranče.

Be2Can sa začne 18. októbra čiernočiernou satirou Krvavé pomaranče. Film označovaný aj ako „európske Pulp Fiction“ je cynickým zážitkom z francúzskej dielne. Po ňom, 20. októbra, vezme divákov do Iránu snímka Svätý pavúk. Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami o sériovom vrahovi prostitútok prinesie nervydrásajúci zážitok. Porota v Cannes ho ocenila cenou pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe.

Trailer pre film Svätý pavúk.

Be2Can bude v nedeľu 23. októbra patriť dvojitému kinu. Najprv o 17.00 h vo filme Diamantový plášť spoznajú diváci tragický príbeh troch žien, ktoré spojí prípad nezvestnej osoby. Ocenili ho aj na festivale v Berlíne Strieborným medveďom a Cenou poroty. Od 19.00 h to zase bude výlet do Transylvánie. Prichádza sem sem otec malého Rudiho, aby sa vrátil k minulosti a pokúsil sa zbaviť syna obáv z budúcnosti vo filme R.M.N.

Trailer pre film Alcarràs.

Veľké finále príde 26. októbra vďaka filmu Alcarràs. Víťazný film na Berlinale je o rodine, ktorá sa každé leto živí zberom broskýň. To aktuálne však môže byť ich posledné, keďže im hrozí vysťahovanie z pozemku v Katalánsku.

autor: Ján Janočko