fbpx

Warning: Undefined array key 0 in /data/f/9/f98c9b44-d18e-4335-a7cb-4f3ea5eb7dd6/publikum.sk/sub/mb/wp-content/themes/mb2021/parts/card-event-header.php on line 7

Príďte stráviť príjemné nedeľné popoludnie s rozprávkami v Malom Berlíne. Mestská knižnica mesta Piešťany v spolupráci s Mestom Piešťany a RTVS pre vás pripravili Deň s rozprávkou, ktorý predchádza 10. ročníku piešťanského festivalu Zázračný oriešok 2018, na ktorý ste srdečne pozvaní. Viac informácií o festivale nájde na www.kniznica.sk.

Podujatie je určené deťom od 6 rokov. Program Dňa s rozprávkou je zdarma, no kapacita tvorivých dielní (workshopov) je obmedzená. V prípade pekného počasia sa môžu niektoré dielne presunúť na Nádvorie.

13:00 – Veľká sála
Predstavenie 10. ročníka festivalu Zázračný oriešok 2018. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. Počas štyroch festivalových dní sa okrem odposluchov rozhlasových rozprávok uskutoční množstvo pestrých a žánrovo rôznorodých podujatí pre deti. Ich hosťami budú významní slovenskí autori, ilustrátori a vydavatelia detských kníh, rozhlasoví tvorcovia, herci i hostia z Českej republiky, Belgicka a Francúzska.

13:15 – Veľká sála
Smolíček a Stratenko na návšteve v rozprávke
Predstavenie študentov DF VŠMU na motívy tvorby Pavla Dobšinského a Boženy Němcovej. Vďaka rozprávke z pera známej českej spisovateľky a zberateľky ľudového rozprávania, Boženy Nemcovej o Smolíčkovi a rozprávke významného zberateľa ľudovej slovesnosti Pavla Dobšinského o Stratenkovi, ktoré si ľudia kedysi veľmi radi rozprávali pri dlhej chvíli, budú môcť deti i dospelí prežívať fantastické príbehy, rozpoznávať dobro a zlo, znovu a znovu sa tešiť na čarovný svet svojich rozprávkový hrdinov.

13:30 – Malá sála
Tisíc farieb rozprávky
Všetkým deťom, ktoré milujú experimentovanie s farbami a tvorivé blúdenie po nekonečnom svete rozprávok, je určený zážitkový workshop dvoch významných slovenských výtvarníkov a ilustrátorov – Martiny Matlovičovej a Vladimíra Krála.

cca 14:30 – Malá sála
Najmocnejšie rozprávkové kúzlo
Výtvarník a ilustrátor Bystrík Vančo pozýva všetkých malých čarodejníkov a víly na workshop do sveta plného všakovakých magických bytostí, s ktorými sa spoločne vydajú hľadať najmocnejšie kúzlo na svete.

14:30 – Veľká sála
Mimi, Líza a Trpaslíci na návšteve u Websterovcov
Nevidiace dievčatko Mimi a jej kamarátka Líza, ktoré tisíce detí poznajú vďaka obľúbenej detskej knižke, animovanému televíznemu večerníčku či rozhlasovej rozprávke, sa tento raz vyberú z rozprávkového sveta za zatvorenými očami na návštevu do výťahovej strojovne k jednej veľmi nezvyčajnej, no zato milej pavúčej rodinke Websterovcov. Pridajú sa k nim aj Trpaslíci so svojimi veselými smajlihitmi.

16:00 – Malá sála
Máš aj ty svoj nesplnený rozprávkový sen?
Literárno-výtvarný workshop na motívy rozprávky Ľubomíra Feldeka z Veľkej knihy európskych rozprávok, ktorú ilustroval Miroslav Cipár. Deti si vypočujú rozprávku o rybkách, ktoré chytil cár Saltán a aké sľuby vyslovili, keď sa premenili na dievčiny. Ktorá z nich si získa srdce cára? Ktorá z nich sa stane jeho ženou? Deti si samé chytia originálnu rybu na udicu a pomyslia si na svoj vlastný rozprávkový sen. Ten však zostane pre ostatných tajomstvom… V druhej časti workshopu deti výtvarne vyjadria svoju predstavu o čarovnej rybke. Dielňu vedie lektorka a galerijná pedagogička Katarína Kosánová.

16:30 – Veľká sála
Guľko Bombuľko
Hráme a počúvame príbehy o zvedavom klbku vlny, Guľkovi Bombuľkovi. Veľké, nezištné priateľstvo Guľka Bombuľka so zvieratkami na dvore si podmaňuje tých najmenších už desiatky rokov. Divadelná inscenácia Guľko Bombuľko vznikla na základe známej rozprávky slovenskej spisovateľky Márie Ďuríčkovej. Bábky sú vyrobené, ako inak, z vlny. Tento príbeh má aj svoju rozhlasovú podobu. Účinkuje divadlo TUŠ.

Organizátori: Mestská knižnica Mesta Piešťany, Mesto Piešťany, Rozhlas a televízia Slovenska

Partner: Malý Berlín

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio.