fbpx

Ako na batolárium?

10. marca 2023
— Hlavná sála

Pozývame divadelných umelcov z rôznych odborov a pedagógov, ktorí sa zaujímajú o tvorbu pre publikum v ranom veku, na intenzívny dvojdňový workshop s Alicjou Morawskou-Rubczak.

Spolu s lektorkou na ňom preskúmate, ako sa pracuje s najmladším detským divákom. Spoznáte príklady dobrej praxe zo zahraničia a rozviniete vlastné nápady v tvorivom prostredí. Alicja Morawska-Rubczak je poľská režisérka a divadelná pedagogička. Špecializuje sa na divadlo a tanec pre deti do troch rokov. Venuje sa predovšetkým predstaveniam pre najmenšie deti, ale aj vzdelávacím projektom. Fascinuje ju tímová práca s využitím komunikácie založenej na empatii. Jej predstavenia boli uvedené a ocenené na najvýznamnejších divadelných festivaloch v Poľsku a vo svete – vrátane Singapuru, Japonska, Číny, Rumunska, Írska, Talianska a Iránu.

  • kapacita: 20 účastníkov
  • registrácia: workshop(zavináč)malyberlin.sk

HARMONOGRAM:

  • piatok 10. marca: 15.00 h – 18.00 h
  • sobota 11. marca: 10.00 h – 13.00 h

PRINESTE SI

  • fľašu na vodu
  • pohodlné oblečenie, vhodné aj na fyzické cvičenie

Ak by ste v Trnave potrebovali prenocovať, vieme vám odporučiť vhodné penzióny v okolí.

ALICJA MORAWSKA-RUBCZAK

Narodila sa v roku 1983 v poľskom meste Bydgoszcz. Je režisérkou, divadelnou pedagogičkou a kurátorkou, ktorá sa špecializuje na divadelné predstavenia pre deti do veku troch rokov. Je považovaná za vedúcu osobnosť poľskej scény v oblasti divadla pre najmladšie publikum. Predstavenia pre batoľatá tvorí od roku 2012 a za sebou má veľké množstvo oceňovaných javiskových diel, ktoré vznikli nielen v Poľsku, ale v kolaboráciách napríklad aj v Nórsku.

Venuje sa výskumu divadla pre deti v Poľsku a vo svete a absolvovala výskumné stáže na Univerzite Mikuláša Koperníka v Toruni (UMK) a na Kodanskej univerzite. Získala štipendium ministra kultúry a národného dedičstva „Mladé Poľsko“ a štipendium ministra vedy a vysokého školstva, štipendium Kulczykovho rodinného fondu, štipendium ministra kultúry a národného dedičstva v oblasti divadla, ako aj dvakrát bola príjemcom programu Inštitútu Adama Mickiewicza „Poľská kultúra vo svete“ (finančná podpora jej návštev Japonska a Dánska).
Za inštaláciu s názvom LAByrint bola nominovaná na cenu Zlatá maska (Sliezsko 2016). V roku 2015 získala ocenenie Golden Pin Award za vynikajúce úspechy v oblasti umenia a vzdelávania. V roku 2018 získala cenu Wroclaw Theatre Award za réžiu svojho diela s názvom „Džungľa“ a Zlatú masku za „Čo sa deje“.

Ako pedagogička spolupracuje s berlínskym divadlom Theater o.N. Momentálne v spolupráci s Divadlom Jána Palarika v Trnave pripravuje batolárioum Púpätko.